Środa, 24 stycznia 2018
W 2018 roku przypada 550. rocznica śmierci Johannesa Gutenberga - niemieckiego złotnika i wynalazcy druku. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka przygotowała okolicznościową wystawę na temat Gutenberga i jego wynalazku, który zrewolucjonizował świat.
Poniedziałek, 22 stycznia 2018
W najbliższy wtorek w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Zielińską- Brudek. Nakładem wydawnictwa "Jedność" w Kielcach ukazał się jej czwarty tomik poezji zatytułowany „Ugina się dzień”.
Wtorek, 16 stycznia 2018
W Klubie Kultury „Polonez” w Kielcach odbędzie się spotkanie z Maciejem Lisem - autorem wspomnieniowej książki „Dziecko szczęścia”, opowiadającej o sześcioletnim zesłaniu rodziny na Syberię.
Poniedziałek, 8 stycznia 2018
Pod koniec grudnia ubiegłego roku ukazała się książka Joanny Senderskiej pt. „Maniaczki” w Sieci. O języku i komunikacji wybranych kobiecych społeczności online. Książka poświęcona jest sposobom komunikowania się członkiń dwu kobiecych wspólnot, które zaistniały dzięki Internetowi: "stanikomaniaczek" i" urodomaniaczek". Autorka książki Joanna Senderska jest językoznawczynią, doktorem habilitowaną, profesorem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Książka została wydana prze Kieleckie Towarzystwo Naukowe.
Piątek, 15 grudnia 2017
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 21 grudnia o godz. 18.00 na prezentację i promocję książki Mariana Rumina "Kapitał sztuki" – o artystach regionu świętokrzyskiego, wydanej i opracowanej przez wydawnictwo BWA.
Piątek, 24 listopada 2017
Muzeum Historii Kielc zaprasza na promocję książki Krzysztofa Myślińskiego "Kielce, których nie ma", która ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Księży Młyn, specjalizującego się w publikacjach poświęconym tradycjom oraz historii miast i regionów naszego kraju.
Piątek, 17 listopada 2017
W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach odbędzie się promocja nowej książki wydanej przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego. Książka Rafaela Blumenfelda, świadka pogromu kieleckiego, nosi tytuł „Kieleckie wspomnienia”.
Wtorek, 31 października 2017
Do sprzedaży trafiła najnowsza publikacja dotycząca Białogonu. Książka pod redakcją Jana Główki i Marka Maciągowskiego dotyczy historii, tradycji przemysłowych, ale także harcerskich czy społecznych obecnej dzielnicy Kielc - Białogonu. Wśród autorów artykułów znajdują się kieleccy muzealnicy i historycy, m.in. dr Jan Główka, Krzysztof Myśliński i Bartłomiej Tambor.
Poniedziałek, 23 października 2017
Jesienią tego roku w w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach zostały wydane dwie książki. Pierwsza z nich, „Płaczę z tymi, którzy nie płaczą" autorstwa Bogdana Białka, druga zatytułowana „Kieleckie wspomnienia" to wspomnienia wychowawcy kibucu.
Wtorek, 17 października 2017
W poniedziałkowy wieczór, 16 października w wypełnionej po brzegi sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się promocja książki Anny Błachuckiej „Świętokrzyskie korzeniaki”. Spotkaniu z autorką towarzyszyła wystawa prac Zbigniewa Kubickiego, którego fotografie okrasiły wydawnictwo.