Środa, 4 maja 2022
Nowy Korczyn to pierwsze miasteczko, w którym odbyły się tegoroczne eliminacje rejonowe do 46. Buskich Spotkań z Folklorem. 3 maja jury wysłuchało i oceniło 12 podmiotów wykonawczych. Kolejne eliminacje odbędą się w Opatowie (7 maja), Ciekotach (8 maja) i Jędrzejowie (15 maja).
Czwartek, 4 maja 2023
1 maja w amfiteatrze Opatowskiego Ośrodka Kultury odbyły się pierwsze eliminacje tegorocznych, 47. Buskich Spotkań z Foklorem.
Wtorek, 4 czerwca 2024
2 czerwca 2024 r. wreszcie stało się jasne, kto jest triumfatorem tegorocznych – 48. Buskich Spotkań z Folklorem. W Parku Miejskim w Kielcach nagrodzono zwycięzców festiwalowych zmagań. Najważniejszą nagrodę festiwalu – Grand Prix im. Piotra Gana – otrzymał Adam Kocerba z Kapelą "Działoszacy". Nagroda im. Haliny Szelestowej trafiła w ręce Zespołu Śpiewaczego "Marzyszanki" z Marzysza. Natomiast nagrodę im. Feliksa Korbana dla najlepszego akordeonisty otrzymał Henryk Cacek z Małogoszcza.
Wtorek, 29 września 2015
Początki Zespołu Śpiewaczego „Kunowianie” wiążą się z działalnością Koła Gospodyń Wiejskich, które powstało w Kunowie w 1965 roku. Grupę tworzą ludzie, którzy kochają folklor.
Czwartek, 9 grudnia 2010
Jubileusz 60-lecia pracy artystycznej Stefana Wyczyńskiego z Lubczy odbył się zimą 2010 r.
Środa, 23 listopada 2016
Chór „Masłowianie” obchodzi 95-lecie działalności artystycznej. Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się w niedzielę 27 listopada o godz. 12.00 mszą świętą w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Masłowie. Po mszy odbędzie się jubileuszowy koncert chóru. „Masłowianie” to najstarszy chór ze wszystkich działających w gminie, powstał już w 1921 r. z inicjatywy kreatora kultury – Jana Pieniążka. Chór Włościański – wtedy tak zwany – prężnie działał, aż do wybuchu II wojny światowej. Był wspierany przez proboszcza ks. Józefa Marszałka i prowadzony przez: Jana Pieniążka, Antoniego Draba, Józefa Wojtynę. Tradycja i umiłowanie śpiewu spowodowały, że chór reaktywowano po 1945 r., a praca artystyczno-społeczna Jana Pieniążka przyniosła wiele sukcesów. Następne dziesięciolecia funkcjonowania chóru „Masłowianie” – pod opieką Zygmunta Służewskiego – dały efekty w postaci laurów na szczeblach powiatowym i wojewódzkim. Obecnie opiekunem jest Michał Kopeć, a zespół liczy 37 członków.
Środa, 16 grudnia 2020
Zespół śpiewaczy Brzezinianki działający w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach nagrał teledysk pastorałki „Gore gwiazda Jezusowi”. Nagranie powstało w pomieszczeniach dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach.
Poniedziałek, 11 maja 2009
"Chmielnickie Mażoretki” to uczennice Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku. Grupa powstała w roku 2007.
Sobota, 5 kwietnia 2008
Chór "Melodia" z Jędrzejowa Związku Nauczycielstwa Polskiego powstał w 1952 roku jako zespół skupiający nauczycieli, pracowników oświaty oraz miłośników śpiewu z innych zawodów.
Sobota, 5 kwietnia 2008
Czterogłosowy chór „Pasja” został założony w 2001 r. z z inicjatywy księży Grzegorza Jędrzejczyka i Tadeusza Szlachty oraz Marka Wolskiego. Jest chórem mieszanym o profilu liturgicznym. Działa przy kościele parafialnym pw. Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest Marek Wolski.