Wtorek, 21 marca 2017
18 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się promocja najnowszego tomiku wierszy Jana Lechickiego, zatytułowanego "Reliefy serca" z ilustracjami prof. WIncentego Kućmy. Wiersze Jana Lechickiego zaprezentowali aktorzy ze Studia Teatralnego LS działającego w WDK.
Wtorek, 21 marca 2017
W minioną sobotę, 18 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał tegorocznej odsłony Dziecięcej Estrady Folkloru. Na scenie WDK zaprezentowało się w sumie 26 wykonawców.
Poniedziałek, 13 marca 2017
11 marca odbyły się obchody 80-lecia istnienia kina w Wojewódzkim Domu Kultury (wówczas Domu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego).
Niedziela, 12 marca 2017
W Galerii Sztuki Współczesnej Winda otwarto wystawę prac Mirosławy Truchty-Nowackiej "Czułość".
Czwartek, 9 marca 2017
8 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie integracyjne z okazji międzynarodowego święta Dnia Kobiet dla pracowników samorządowych instytucji kultury województwa świętokrzyskiego. W uroczystości wziął udział marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, który złożył wszystkim paniom życzenia z okazji ich święta.
Środa, 8 marca 2017
W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego otwarto nową wystawę, poświęconą Monice Żeromskiej. Wystawę "Róża Konstancina Monika Żeromska - córka, artystka, podróżniczka" będzie można oglądać do 27 sierpnia 2017 roku.
Środa, 1 marca 2017
W Filharmonii Świętokrzyskiej wręczono "Świętokrzyskie Victorie". Laureatami dziewiątej edycji plebiscytu zostali: Bertus Servaas, powiat jędrzejowski oraz ZPUE S.A. z Włoszczowy.
Poniedziałek, 27 lutego 2017
W sobotę, 25 lutego, w WDK odbyła się pierwsza edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego, podczas którego można było zakupić wyroby świętokrzyskich rękodzielników – zabawki, przedmioty do domu, biżuterię, torebki. Zapraszamy na kolejną edycję 1 kwietnia.
Poniedziałek, 20 lutego 2017
W piątek 17 lutego 2017 r. odbył się charytatywny koncert na rzecz zwierząt, zatytułowany "Pełna micha". Już po raz drugi Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zorganizował go wspólnie z kieleckim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Środa, 15 lutego 2017
W salach ekspozycyjnych Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich zaprezentowano cały przekrój twórczości Jacka Sienickiego. Jest on jednym z najwybitniejszych polskich malarzy II połowy XX wieku. Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do obejrzenia ekspozycji, która będzie czynna do 22 maja tego roku.