Niedziela, 29 marca 2020 - Marka, Wiktoryny, Zenona

Fotografie z wydarzeń

Koncert z okazji Dnia Kobiet w WDK

Poniedziałek, 9 marca 2020

W niedzielę, 8 marca pełna kobiet sala widowiskowa Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach bawiła się na koncercie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Z tej okazji na scenie WDK wystąpił lider zespołu Wawele Jan Wojdak, który zaprezentował największe przeboje krakowskiej grupy. Na scenie wystąpił także Andrzej Wiśniewski w towarzystwie Chóru Garnizonowego z Kielc.

Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem

Czwartek, 5 marca 2020

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbyło się spotkanie z językoznawcą profesorem Jerzy Bralczykiem. Poprowadziła je Marzena Sobala. Jerzy Bralczyk jest ekspertem językowym, wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego, prowadzącym programy radiowe i telewizyjne oraz wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Często bywa także ekspertem językowym w sprawach konfliktowych i jurorem w konkursach o charakterze językowym. Książki Jerzego Bralczyka dotyczą poprawności językowej w życiu codziennym. Swoje rady kieruje też do specjalistów określonych dziedzin, m.in. prawa czy dziennikarstwa. Wskazuje elementy propagandowe w języku, stosowanym przez władze w minionym ustroju. Fot. Mateusz Wolski

Cezary Łutowicz opowiedział o krzemieniu pasiastym

Wtorek, 3 marca 2020

Wczoraj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie z Cezarym Łutowiczem. Artysta zasłynął jako projektant biżuterii z użyciem krzemienia pasiastego. Ma na koncie setki wystaw, jego prace są ozdobą prestiżowych kolekcji na całym świecie.

Promocja tomiku wierszy Marianny Piotrowskiej

Środa, 26 lutego 2020

25 lutego2020 r. w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach obyła się promocja najnowszego tomiku wierszy Marianny Piotrowskiej zatytułowanego „Okruchy obłoków”.

Międzypokoleniowy Dzień Aktywności

Wtorek, 25 lutego 2020

25 lutego 2020 r. w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się Międzypokoleniowy Dzień Aktywności. Podczas spotkania omówiono programy rządowe na rzecz seniorów, można także było uzyskać informacje dotyczące świadczeń emerytalno-rentowych i zasad waloryzacji emerytur. Nie zabrakło również występów artystycznych. Udział w spotkaniu wzięła Barbara Socha, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Bal karnawałowy Szkoły Tańca CHARLESTON 2020

Poniedziałek, 24 lutego 2020

21 lutego 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się bal Szkoły Tańca CHARLESTON.

Pełna Micha 2020

Piątek, 21 lutego 2020

20 lutego 2020 r. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert charytatywny na rzecz zwierząt pod nazwą „Pełna Micha”. Organizatorami wydarzenia po raz kolejny byli WDK Kielce wspólnie z kieleckim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Wieczór autorski Ireny Nyczaj w WDK

Wtorek, 18 lutego 2020

17 lutego 2020 r. w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się promocja wierszy, opowiadań i haiku pt. „Wina” autorstwa Ireny Nyczaj. Na spotkaniu był obecny również wyjątkowy artysta – malarz, grafik i twórca plakatów – Rafał Olbiński, któremu przewodniczący Rady Miasta Kielce i Kapituły Plebiscytu "Ludzie z Pasją" Kamil Suchański wręczył statuetkę – specjalne wyróżnienie w tym plebiscycie.

Promocja trzeciego tomiku wierszy Katarzyny Siwiec „Twarze” w WDK

Czwartek, 13 lutego 2020

12 lutego 2020 r. w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się wieczór autorski i promocja najnowszego tomiku wierszy Katarzyny Siwiec zatytułowanego „Twarze”. Rok temu, również w WDK, artystka promowała drugi tomik swojej poezji pn. „Cienie”, a w 2018 roku premierową „Grę świateł”.

Oblicza nowego rzemiosła

Środa, 12 lutego 2020

W Galerii Głównej Instytutu Dizajnu można obejrzeć wystawę „Robić/Rzeczy”, która prezentuje prace członków Stowarzyszenia NÓW. Nowe Rzemiosło oraz wystawę fotograficzną ”Oblicza nowego rzemiosła” stworzoną przez Projekt Pracownie. Są to wystawy poświęcone współczesnemu rzemiosłu i jego twórcom.

Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 28 marca wybije...

Radosław Suliga

Muzyka jest jego pasją. Gra na akordeonie, "klawiszach" i na perkusji. Występ został...

Czytamy e-booki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z trzech do pięciu zwiększył się limit wypożyczanych...

Wielka wojna nad Nidą

Kronika parafii Imielno z okresu I wojny światowej dostępna jest w Świętokrzyskiej Bibliotece...

Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 28 marca wybije...

„Parasite” w Kinie Fenomen

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu „Parasite”, w reżyserii...

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który został ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club...

"Kopciuszek" w KTT

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl "Kopciuszek" - najnowszą premierę.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 40 843 627
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności