Wtorek, 20 marca 2018 - Joachima, Kiry, Maurycego

Fotografie z wydarzeń

Dziecięca Estrada Folkloru 2018

Wtorek, 20 marca 2018

17 marca 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał tegorocznej odsłony „Dziecięcej Estrady Folkloru”. Na scenie WDK zaprezentowało się łącznie 18 wokalistów, zespołów ludowych i śpiewaczych z regionu świętokrzyskiego.

Nowe wystawy w BWA

Poniedziałek, 12 marca 2018

W Galerii Górnej Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach otwarto wystawę prezentującą malarstwo Antoniego Starowieyskiego. Wystawa nosi tytuł "Anty-portret". W Galerii Dolnej możemy natomiast obejrzeć prace Stefana Krygiera, jednego z najciekawszych twórców, wywodzącego się z kręgu łódzkiej awangardy Polski powojennej. W Galerii Małej prezentowane są prace Bartka Jarmolińskiego.

Ojczyzna duszy - Stefana Żeromskiego idea regionalizmu

Środa, 28 lutego 2018

W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach udostępniono wystawę, na której można obejrzeć obrazy, rzeźby oraz inne prace, ukazujące dawne obyczaje i obrzędy ludowe ważne dla życia wsi regionu świętokrzyskiego.

Dawna wieś w obrazach Mieczysława Pasińskiego

Wtorek, 27 lutego 2018

W Dworku Laszczyków w Kielcach otwarto wystawę, dzięki której można poznać zwyczaje dawnej kieleckiej wsi. Oprócz prac malarskich na wystawie zgromadzono wiele ciekawych narzędzi ginących rzemiosł.

USA - Parki Narodowe Dzikiego Zachodu

Wtorek, 27 lutego 2018

„USA - Parki Narodowe Dzikiego Zachodu” to tytuł spotkania, jakie odbyło się 26 lutego 2018 r. w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Gościem wydarzenia była podróżniczka, autorka zdjęć, Bożena Ostrowska.

Prezentacja działalności Teatru Plastycznego SEN w Krakowie

Wtorek, 27 lutego 2018

26 lutego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących przy ul. Grochowej w Krakowie reprezentanci Teatru Plastycznego SEN, działającego w kieleckim WDK, przedstawili w języku migowym zarys powstania i działalności teatru zrzeszającego osoby głuchonieme oraz krótką historię Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Malarska proza

Poniedziałek, 26 lutego 2018

23 lutego 2018 r. w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się wernisaż wystawy „Malarska proza” autorstwa Iwony Krzystanek i Mateusza Krzystanka. Autorzy będący malarskimi samoukami realizują wspólną pasję malarską dobierając źródło twórczej inspiracji na zasadzie kontrastu – poprzez dokładne odzwierciedlenie malarskiego detalu w pracach Iwony Krzystanek, jak i poprzez refleksję autora na temat sensu rzeczywistości dostrzegalną w pracach Mateusza Krzystanka.

Moda na... Salon Rękodzieła Artystycznego

Poniedziałek, 19 lutego 2018

W minioną sobotę, 17 lutego już po raz piąty w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Salon Rękodzieła Artystycznego. Impreza, mimo trwających w województwie świętokrzyskim ferii zimowych, zgromadziła blisko trzydziestu wystawców i liczną grupę zwiedzających.

Wieczór piosenki francuskiej

Piątek, 16 lutego 2018

15 lutego 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wyjątkowy wieczór piosenki francuskiej „C`est si bon”. Spektakl muzyczny oparty na nieco zapomnianych już piosenkach pochodzących z kraju nad Sekwaną.

"Kosmos Zahry Sabri"

Poniedziałek, 12 lutego 2018

Wystawę lalek teatralnych, stworzonych przez irańską artystkę, reżyserkę, scenografkę i projektantkę Zahrę Sabri, można oglądać w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Spektakle z udziałem niezwykłych lalek były nagradzane w wielu krajach na całym świecie, między innymi w: Teheranie, Tunezji, Libanie, Rosji, Indiach, Szwecji, czy Kazachstanie. Teatr Zahry Sabri jest uniwersalny, czerpie zarówno z tradycji teatru perskiego, jak i estetyki Zachodu.

Wybrano najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach ogłosiła konkurs na najpiękniejszą kartkę i...

Marek Dubeltowicz wystąpi w Czerwonym Fortepianie

Człowiek legenda, kielecki bluesman, gra od 30 lat. Teraz wydaje nową, w całości autorską płytę,...

Jak zrobić zina?

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty dla dorosłych zatytułowane "Jak zrobić zina?".

Serce bez granic

Fundacja "Serce bez granic" oraz Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego...

Ojczyzna duszy

W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego od 28 lutego do 31 sierpnia 2018 roku będzie...

Monodram Krzysztofa Nawrota „Katarzyna II Wielka”

30 stycznia 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wieczór poświęcony...

Wielkanocny „Konkurs z jajem” 2018

Do 22 marca dzieci i młodzież z województwa świętokrzyskiego mogą nadsyłać prace na „Konkurs z...

Scena dla Ciebie 2018

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz studentów do...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 29 221 763
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności