Czwartek, 25 lutego 2021
Na "Turystyczny kominek, czyli wspólne śpiewanie online" zaprasza Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.
Czwartek, 25 lutego 2021
Od 1 marca rozpoczyna się nabór zgłoszeń do trzynastej edycji konkursu o nagrodę marszałka województwa świętokrzyskiego "Świętokrzyska Victoria". Do 30 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia do każdej z trzech kategorii “Świętokrzyskiej Victorii”. Ideą nagrody jest promowanie najbardziej aktywnych świętokrzyskich samorządów, przedsiębiorstw i osób – społeczników, działających na rzecz swoich środowisk.
Czwartek, 25 lutego 2021
W Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich trwają przygotowania do imprezy „Kobieta PRL-u”. To jedna z trzech części propozycji placówki na Dzień Kobiet.
Czwartek, 25 lutego 2021
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich do udziału w 11. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy.
Czwartek, 25 lutego 2021
Chmielnickie Centrum Kultury zapraszają na koncert z okazji Dnia Kobiet pt. „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc...”.
Czwartek, 25 lutego 2021
W ramach cyklu "ABC judaizmu i dziedzictwa żydowskiego" Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do udziału w rozmowie online wokół nowej książki Joanny Michlic zatytułowanej "Piętno Zagłady". W dyskusji prowadzonej przez Bogdana Białka - prezesa Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, weźmie udział autorka, a także Anna Bikont i prof. Marcin Kula.
Czwartek, 25 lutego 2021
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza wszystkie wystrzałowe kobiety do udziału w konkursie strzeleckim z okazji Dnia Kobiet. Zawody odbędą się w dniach 1-8 marca. Dla każdej uczestniczki przewidziano nagrody.
Czwartek, 25 lutego 2021
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach zaprasza uczniów klas skrzypiec do udziału w IV Szkolnym Konkursie Etiud.
Czwartek, 25 lutego 2021
Archiwum Państwowe w Kielcach przedstawia archiwalne materiały na temat drugiej kieleckiej skoczni.
Środa, 24 lutego 2021
Przed Narodowym Świętem Żołnierzy Wyklętych Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej przypomina sylwetki niektórych spośród nich, w tym także tych, których tragiczne losy związane są z Kielecczyzną i kieleckim więzieniem.
Środa, 24 lutego 2021
Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na lekcje online.
Środa, 24 lutego 2021
W kolejnym odcinku z cyklu „Chcę Wam pokazać” Magdalena Osipowicz z Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej opowiada o Stanisławie Grabdzie ps. “Bem” - jednym z ostatnich żołnierzy wyklętych, zamordowanym w kieleckim więzieniu.
Środa, 24 lutego 2021
Muzeum Historii Kielc zaprasza na spotkanie online z cyklu "Środa w muzeum", podczas którego Leszek Dziedzic opowie o biskupie krakowskim Karolu Telidze.
Środa, 24 lutego 2021
Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Wydawnictwo Jedność chcą stworzyć wyjątkową książkę kucharską promującą świętokrzyską kuchnię, w której znajdą się przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Książka będzie dostępna w księgarniach w całej Polsce. Zatem, jeśli chcecie zamieścić w niej swój przepis, znaleźć się na kartach wydawnictwa, a po wydrukowaniu otrzymać książkę w prezencie to skontaktujcie się z MWK.
Środa, 24 lutego 2021
Kamieniołom Kadzielnia z amfiteatrem, Podziemną Trasą Turystyczną i tyrolką, Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno oraz szlaki turystyczne Świętokrzyskiego Parku Narodowego – te miejsca w minionym roku cieszyły się największym zainteresowaniem turystów. W zestawieniu przygotowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego za 2020 rok na czołowych miejscach znalazły się także klasztor na Świętym Krzyżu, Zamek Królewski w Chęcinach i JuraPark w Bałtowie.
Wtorek, 23 lutego 2021
Kolekcjoner Krzysztof Socha będzie gościem spotkania na temat wystawy o meteorytach, którą można oglądać w Muzeum Historii Kielc. Opowie o swoich poszukiwaniach i o tworzeniu kolekcji meteorytów. Z kolei o najciekawszych eksponatach, które trafiły do muzeum w ostatnich latach, opowie kurator wystawy Marcin Kolasa.
Wtorek, 23 lutego 2021
Muzeum Zabawek i Zabawy rozpoczyna nowy cykl zatytułowany "Z pasji do zabawek". W pierwszej odsłonie cyklu muzeum przedstawia Ryszarda Zięzię (1946-2017) - dyrektora Muzeum Zabawkarstwa w latach 1984-2006. „Muzeum Zabawkarstwa było i jest moją pasją” - tak mówił w 2009 roku z okazji obchodów 30-lecia instytucji.
Wtorek, 23 lutego 2021
Najbliższy podcast Muzeum Narodowego w Kielcach będzie poświęcony dwóm ostatnim latom życia Henryka Sienkiewicza, które spędził w Szwajcarii.
Wtorek, 23 lutego 2021
Od kilku lat Studencka Telewizja Internetowa – Uniwerek.TV organizuje Konferencję Mediów Studenckich, czyli trzydniowe warsztaty z udziałem znanych przedstawicieli ze świata mediów, podczas których zgłębiane są tajniki ich zawodów.
Wtorek, 23 lutego 2021
Kolejny odcinek podcastu Muzeum Narodowego w Kielcach dotyczy początków działań na rzecz praw kobiet, równego dostępu do edukacji, uzyskania praw wyborczych oraz równouprawnienia.
Wtorek, 23 lutego 2021
Na kieleckim rynku pod arkadami Muzeum Dialogu Kultur prezentuje plenerową wystawę "Patroni Dialogu".
Poniedziałek, 22 lutego 2021
W związku z najnowszą premierą "Klątwa rodziny Kennedych" Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza na happening.
Poniedziałek, 22 lutego 2021
Oddział IPN w Krakowie oraz Delegatura IPN w Kielcach zapraszają instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne do zgłaszania lokalnych kandydatów w X edycji nagrody honorowej Świadek Historii.
Poniedziałek, 22 lutego 2021
Muzeum Historii Kielc 12 marca o godzinie 18.00 otwiera dwie wystawy. Jedna z nich to "Meteoryty ze zbiorów Krzysztofa Sochy", druga zatytułowana jest „Podarunki. Depozyty. Odkrycia”.
Poniedziałek, 22 lutego 2021
Projekt zgłoszony przez Kieleckie Towarzystwo Naukowe "Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury" otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w kwocie 44 tysięcy złotych..
Poniedziałek, 22 lutego 2021
Na spotkanie z cyklu "Skarby Kielc" zaprasza Muzeum Historii Kielc.
Poniedziałek, 22 lutego 2021
Dziś swoje 79. urodziny obchodzi Katarzyna Gärtner - kompozytorka i pianistka, od 1985 roku związana z regionem świętokrzyskim. Jest twórczynią takich przebojów, jak „Tańczące Eurydyki”, „Małgośka”, „Wielka woda” czy „Bądź gotowy dziś do drogi”.
Poniedziałek, 22 lutego 2021
"Kieleckie curriculum vitae" to najkrótsza historia Kielc. Opowiadają ją historycy Muzeum Historii Kielc. Jest to cykl dziesięciu wykładów o tysiącletniej historii miasta, które dostępne będą na muzealnym Facebooku.
Poniedziałek, 22 lutego 2021
W Domu Środowisk Twórczych wystąpi Barbara Stępniak-Wilk - śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa. Koncert będzie można obejrzeć online. Artystka ma w swoim dorobku kilka autorskich płyt.
Poniedziałek, 22 lutego 2021
W zasobach kieleckiego Archiwum Państwowego znajduje się unikatowy dokument z 1928 roku. Jest to pismo mieszkańców Nowego Korczyna, skierowane do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w sprawie budowy mostu.