Odzyskana niepodległość wymagała znalezienia symbolicznego języka komunikacji społeczne, pozwalającego - także w przestrzeni publicznej - manifestować "plan na Polskę". Architektura, szczególnie architektura publiczna doskonale nadawała się do niewerbalnego manifestowania kształtu budowanego państwa. Zmiany form architektonicznych w architekturze publicznej II RP doskonale ilustrują przesilenia z walce o dominację w ideowym kształcie państwa. Proces ten, chociaż w ograniczonej skali, jest wyraźnie zauważalny także w budownictwie reprezentacyjnym międzywojennego województwa kieleckiego.
Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Muzeum Dialogu Kultur. Wykład poprowadzi Krzysztof Myśliński. Wstęp wolny.
Krzysztof Myśliński - historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Historii Kielc, wykładowca akademicki, animator kultury specjalizujący się w tematyce ochrony zabytków, zwłaszcza związanych z historią Kielc i Kielecczyzny.