Beata Bilińska - pianistka, kameralistka, pedagog, doktor habilitowana sztuk muzycznych. Należy do czołówki polskich pianistów. Od ponad dwudziestu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Prowadzi również liczne kursy mistrzowskie w kraju i za granicą oraz zasiada w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Po studiach przez 6 lat pełniła funkcję asystenta prof. Jasińskiego. Obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w macierzystej uczelni. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych i stypendiów, m.in. Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie, Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. W 2003 zadebiutowała w Carnegie Hall w głównej sali Isaac Stern Auditorium w Nowym Jorku. Jako pierwsza polska pianistka wykonała Koncert fortepianowy Zmartwychwstanie Krzysztofa Pendereckiego, a w roku 2011 została prawykonawczynią II Koncertu fortepianowego Wojciecha Kilara. Artystka była dwukrotnie nominowana do Paszportu Polityki oraz czterokrotnie do nagrody Fryderyk (2003, 2004, 2013, 2015). W 2015 roku otrzymała statuetkę za płytę z nagraniem II Koncertu fortepianowego Wojciecha Kilara (Aukso / Moś / 2014). Za swoje pozostałe płyty otrzymała liczne nagrody fonograficzne, m.in.: dwukrotnie "Pizzicato Supersonic Award" w Luxemburgu, "Joker Award" przyznawaną przez belgijskie "Les Crescendo", "Scherzo Award" w Madrycie i "Musica Award" w Rzymie oraz najbardziej prestiżowe wyróżnienie fonograficzne MIDEM Classical Award 2008.
Victor Jakob (na zdjęciu) - francuski dyrygent, ukończył z wyróżnieniem Royal Academy of Music (2015). Studiował dyrygenturę orkiestrową pod kierownictwem Neila Thomsona, Marina Alsopa (Saõ Paulo) i Bernarda Haitinka (Lucerne Festival). Jest dyrektorem muzycznym Orkiestry St Bartolomew's w Londynie, a także dyrygentem orkiestry Place de l'Opéra w Londynie i Ensemble Nouvelles Portées w Paryżu. Brał udział w kursach mistrzowskich z Davidem Zinmanem, Sir Markiem Elderem i Martynem Brabbinsem (repertuar symfoniczny), Jane Glover i Mark Shanahan (opera).
Koncert odbędzie się 29 marca o godzinie 19.00. W programie utwory: Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Ferenca Liszta oraz Franza Schuberta.
Źródło: FŚ