Od poniedziałku do piątku od rana do popołudnia odbywać się będą pokazy dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Są jeszcze wolne terminy. Miejsca dla grup można rezerwować pod numerem telefonu 41 36 76 447 wew. 25. Natomiast od środy 10 kwietnia do piątku 12 kwietnia BWA zaprasza dorosłych miłośników animacji na pokazy wieczorne, które zaczynają się o godz. 18.00. Po każdym pokazie widzowie – zarówno dzieci, jak i dorośli – głosują na najciekawsze – ich zdaniem – animacje. Podczas festiwalu widzowie zobaczą około 80 produkcji wybranych z ponad 250 nadesłanych na konkurs. Są one niezwykle różnorodne pod względem treści, a przede wszystkim – formy.
– Są to zarówno filmy dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i nagradzane na innych festiwalach, dyplomowe animacje studentów szkół artystycznych, jak i bardzo ciekawe filmy offowe. Będą też animowane wideoklipy, które charakteryzują się nieograniczoną wyobraźnią, oraz filmowe fraszki, z których najkrótsza trwa 3 sekundy i wymaga od widzów wielkiej uważności – zapowiada Piotr Kardas, pomysłodawca i główny organizator festiwalu.
W grupie nagradzanych twórców, którzy mogą pochwalić się znacznymi dokonaniami Kardas zwraca szczególną uwagę na pochodzącą z Kielc Martę Pajek, która – jak podkreśla – należy do czołówki europejskiej i jest jednym z najważniejszych autorów krótkometrażowej animacji artystycznej w skali globalnej.
Szczegółowy program kieleckiej odsłony festiwalu znajduje się na stronie BWA http://www.bwakielce.art.pl/news/7-ogolnopolski-festiwal-animacji-opla
Realizowany od 2013 roku Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”) jest – jak zaznaczają organizatorzy – niezależną inicjatywą będącą przede wszystkim próbą (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. Od samego początku ambicją O!PLA było docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim do mniejszych ośrodków w kraju. Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 21 miejscowościach (20 miast i jedna wieś), a szósta edycja ustanowiła do tej pory rekord, goszcząc w 86 miejscowościach.
– Są to zarówno filmy dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i nagradzane na innych festiwalach, dyplomowe animacje studentów szkół artystycznych, jak i bardzo ciekawe filmy offowe. Będą też animowane wideoklipy, które charakteryzują się nieograniczoną wyobraźnią, oraz filmowe fraszki, z których najkrótsza trwa 3 sekundy i wymaga od widzów wielkiej uważności – zapowiada Piotr Kardas, pomysłodawca i główny organizator festiwalu.
W grupie nagradzanych twórców, którzy mogą pochwalić się znacznymi dokonaniami Kardas zwraca szczególną uwagę na pochodzącą z Kielc Martę Pajek, która – jak podkreśla – należy do czołówki europejskiej i jest jednym z najważniejszych autorów krótkometrażowej animacji artystycznej w skali globalnej.
Szczegółowy program kieleckiej odsłony festiwalu znajduje się na stronie BWA http://www.bwakielce.art.pl/news/7-ogolnopolski-festiwal-animacji-opla
Realizowany od 2013 roku Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”) jest – jak zaznaczają organizatorzy – niezależną inicjatywą będącą przede wszystkim próbą (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. Od samego początku ambicją O!PLA było docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim do mniejszych ośrodków w kraju. Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 21 miejscowościach (20 miast i jedna wieś), a szósta edycja ustanowiła do tej pory rekord, goszcząc w 86 miejscowościach.
Źródło: BWA












