W ramach "Tradycyjnych technik malarskich i pozłotniczych" zostały wykonane kopie obrazów olejnych na płótnie, w tym według Sandra Botticellego, Gustawa Klimta, Pietera Bruegla i Canaletta. Nie brakuje też inspiracji polskim malarstwem: Józefa Szermentowskiego, Józefa Brandta oraz fragmentu Panoramy Racławickiej. Ponadto prezentowane są dekorowane formy użytkowe, takie jak szkatułka z lustrem ręcznym, lustro z zegarem, szkatułka z emalią na blasze, szkatułka ze srebrnym ornamentem z grzebieniem i wachlarzem.
Także w pracowni "Technik rzeźbiarskich" uczniowie inspirowali się sztuką innych artystów. Tak powstały: płaskorzeźba w wapieniu janikowskim wg Alexandra Munro, drewniane lustro z sylwetką kobiety wg Alfonsa Muchy i płaskorzeźba w drewnie lipowym wg obrazu „Żurawie” Józefa Chełmońskiego. Prezentowana jest też kompozycja własna wykonana z drewna.
Prace dyplomowe ze specjalizacji "Techniki druku artystycznego" to głównie grafiki warsztatowe w technice linorytu. Uczniowie stworzyli różnorodne kompozycje własne, inspirowane naturą. Interesująca jest prezentowana Gra Memory, z kartami z motywami roślinnymi.
Prace końcowe powstały też w pracowni 'Meblarstwa artystycznego". Są to meble inspirowane formami rzemiosła artystycznego okresu XX-lecia międzywojennego, o prostej formie z dekoracją szczebelkową, wykonane w drewnie jesionowym. Meble te składają się na dwa zestawy: stół, szafka i dwa fotele, natomiast drugi zestaw to stół, dwa krzesła i dwa fotele.
Źródło: galeria Winda