Artystka jest absolwentką studiów I stopnia na kierunku Architektura Wnętrz (Politechnika Śląska) oraz pracowni malarstwa i rysunku UFFO pod kierunkiem Jerzego Patraszewskiego. Od 2015 roku prowadzi autorską pracownię w Gliwicach. Obszar jej zainteresowań w sztuce wykracza poza malarstwo sztalugowe. Marcelina Mazanowska projektuje i własnoręcznie wykonuje tytanową biżuterię oraz inkrustowane meble, stale opracowując nowe techniki twórcze. W wolnym czasie tworzy kolaże cyfrowe, zestawiając współczesne sprzęty AGD, ze zdjęciami zwierząt oraz dzieci z renesansowych obrazów. Tło akcji przeważnie stanowią obrazy klasycznych mistrzów malarstwa.
"Moje kolaże/satyry plastyczne mimo, iż powstają przy użyciu fragmentów utworów znalezionych w sieci, posiadają cechy odrębnego utworu. Charakteryzują się indywidualnością i są efektem mojej pracy twórczej. Wizualne cytaty pochodzą zarówno z dzieł nieżyjących już twórców, nieznanych autorów, jak i z bezpłatnych stocków oraz zdjęć rozpowszechnionych w sieci. "
Wernisaż wystawy "Próżność i piękno" odbędzie się 15 lutego o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych.