15 lipca o godzinie 11.00 w „Szklanym Domu” w Ciekotach rozpocznie się gminny finał gier i zabaw. W programie przewidziana jest między innymi wspólna zabawa w państwa i miasta. Dla miłośników gier komputerowych zaplanowano turniej X- BOX w grze „FIFA”, a dla najmłodszych uczestników zajęć odbędzie się projekcja bajek w sali widowiskowej. Pokaz swoich umiejętności dadzą druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciekotach. Dla chętnych uczestników spotkania będzie zorganizowany transport podstawionym autobusem przy świetlicach na terenie gminy.
Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu mogą 9 lipca wziąć udział w wycieczce terenowej. Start o godzinie 10.00 ze świetlicy w Wiśniówce. Trasa rajdu to: Wiśniówka – Koszarka – Góra Domaniówka – Masłów Pierwszy – Klonówka – Diabelski kamień – Dąbrówka – Przełom Lubrzanki – Ciekoty. Całkowita długość trasy wynosi 15 km. Kolejna wycieczka terenowa odbędzie się 21 lipca. Grupa wyruszy ze świetlicy w Barczy, a trasa będzie miała 13 km długości i wytyczy ją następujący szlak: Barcza – Rezerwat Barcza – Góra Barcza – Barcza.
11 sierpnia w Wiśniówce rozpocznie się świetlicowy turniej gry w cymbergaja, któremu będzie towarzyszyło robienie latawców. Kolejne spotkanie odbędzie się 14 sierpnia w Ciekotach i kolejno: 17 sierpnia – GOKiS, 18 sierpnia – Barcza, 19 sierpnia – Dolina Marczakowa. Wielki finał cymbergaja odbędzie się 27 sierpnia w „Szklanym Domu’. W programie przewidziany jest także konkurs puszczania latawców. Młodzież będzie mogła też zagrać w palanta i kalambury, a miłośnicy gier komputerowych zmierzą swoje siły w turnieju X – BOX w grze „Need For Speed”. Zabawa zakończy się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.
18 sierpnia, odbędzie się kolejna wycieczka terenowa. Rozpoczęcie w świetlicy w Wiśniówce, a rajd będzie przebiegał szlakiem o długości 15 km: Wiśniówka – rezerwat Sufraganiec – Góra Wierzejska – Wiśniówka. Amatorzy pieszych wędrówek będą mogli ostatni raz spotkać się 25 sierpnia w świetlicy w Dolinie Marczakowej skąd wyruszy rajd szlakiem: Dolina Marczakowa – Koszarka – Góra Domaniówka – Masłów.
Źródło: gmina Masłów