Sandomierska wystawa Teresy Ledóchowskiej Horodyńskiej składa się z 20 prac fotograficznych, w których artystka ukazuje szczególny moment życia obecnych pokoleń Polaków, jakim była śmierć papieża Jana Pawła II. Podniosły i pełen zadumy czas sprzed 10 lat, który pozostał w naszej pamięci znalazł swój materialny ślad w przestrzeni warszawskiej ulicy. Teresa Ledóchowska Horodyńska postanowiła „na gorąco” uchwycić go i utrwalić na swoich fotografiach. Mają one zarówno charakter reportażowy, jak i artystyczny w sensie formalnym. Często też w przekazie niosą głęboką symbolikę. W każdym jednak przypadku stanowią dla nas świadectwo utraconej Obecności.
Teresa Ledóchowska Horodyńska jest warszawianką, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała w TVP, prowadząc m.in. autorski program Na półkach księgarskich, w redakcji wydawnictwa
Czytelnik, w polskiej bibliotece PAN w Rzymie. Dyplom artysty plastyka otrzymała w 1982 roku z rąk Ministra Kultury i Sztuki. Pierwsze swoje dokonania realizowała pod opieką prof. Eleonory Plutyńskiej i Heleny Zaremby Cybisowej. Jej szkołą malarstwa były znane pracownie: Jana Cybisa, Artura Nacht Samborskiego, Andrzeja Kobzdeja, Tadeusza Dominika. Od kilku już lat realizuje różne formy filmowe głównie etiudy, których sama jest reżyserką, scenarzystką, operatorką.
Dorobek artystyczny Teresy Ledóchowskiej Horodyńskiej obejmuje wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych, m.in.:
1979 – zbiorowa wystawa tkaniny w Moskwie,
1984 – wystawa indywidualna w Warszawie, Galeria Sztuki Współczesnej
Koszykowa,
2007 – indywidualna wystawa fotografii
Obecność w nieobecności - Green Gallery Warszawa,
2007 – wystawa
Sztuka włókna zorganizowana w ramach 12 Międzynarodowego Biennale Tkaniny w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi,
2008 – wystawa zbiorowa w Muzeum Historycznym M. St. Warszawy
Ród Ledóchowskich,
2010 – wystawa zbiorowa w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie,
2012 – wystawa indywidualna
Tkanina i malarstwo w Muzeum Regionalnym w Kozienicach.