Na indywidualną wystawę Ewy Wiśniewskiej-Zduniak składa się kilkanaście obrazów wielkoformatowych. Wszystkie one powstały w trakcie multimedialnych sesji i są powidokiem kadrów filmowych własnych etiud i animacji.
Stanisław Grochowiak był tym, który radykalnie zbuntował się przeciwko artystycznym konwencjom i konwenansom obyczajowym, dzięki czemu podbił dla poezji tereny uznawane dotąd za zdecydowanie niepoetyckie, poniekąd banalne, brzydkie, ubogie.
O autorce:
Ewa Wiśniewska-Zduniak – artysta wizualny, pedagog, dyrektor artystyczny Fundacji im. Michała Zduniaka, prezes Związku Artystów Polskich Oddział Kielce. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, tytuł doktora sztuki obroniła w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Z powodzeniem tworzy unikalne ekspozycje w przestrzeniach galeryjnych jak i dzieła plastyczne wykonane w czasie realnym, intuicyjne, spontanicznie improwizowane, ulotne kompozycje malarsko-dźwiękowe, właśnie dzięki temu jej prace prezentowane są w miejscach przypisywanych muzyce i teatrowi.
Twórczość Ewy Wiśniewskiej-Zduniak to dwa przenikające się światy. Z jednej strony to grafiki cyfrowe wykonane w multimedialnej technice własnej „skanerunku”, w których obiekty artystyczne, skończone formy, bywają jednocześnie szkicami i kanwą do stworzenia przestrzeni nowych i zaskakujących, a z drugiej to niezmiennie „eksperymentujące malarstwo” stanowiące zarazem pełnię wypowiedzi artystycznej. Oba światy są ulotne, trudne do zdefiniowania, nadają nowe znaczenia wyobraźni i rzeczywistości. Należy do grona polskich artystów wizualnych wykraczających poza obrys tradycyjnie postrzeganych dziedzin i dyscyplin sztuki. Jej prace znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą, laureatka nagród, m.in. Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.
Źródło: Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach