W sobotę - 16 listopada kolejny raz teatr "Kubuś' zaprasza na bezpłatne warsztaty, podczas których dzieci będą mogły nauczyć się podstawowych zasad bezpiecznego i zachowania na przejściu dla pieszych. A co zrobić, jak zaatakuje Was groźny pies? Czy żółte światło oznacza, że można przechodzić przez „zebrę”, a może dopiero się do tego przygotować? Odpowiedź na te i inne pytania zaraz po sobotnim spektaklu „Przygody Koziołka Matołka”, który rozpocznie się o godz.17.00. Na warsztaty zapraszają Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" oraz Komenda Miejska Policji w Kielcach i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
W niedzielę - 17 listopada, zaraz po spektaklu „Nieznośne Słoniątko”, który rozpocznie się o godz. 11.00, zapraszamy dzieci do udziału w bezpłatnych warsztatach plastycznych, których tematem będzie papieroplastyka. W foyer teatru wciąż jeszcze można oglądać wystawę z replikami wycinanek Andersena. Wśród nich znajduje się również słynne serduszko, którym do tej pory Duńczycy ozdabiają świąteczne choinki. Studenci Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pomogą wszystkim dzieciom wykonać tego typu serduszka. Materiały plastyczne zapewnia teatr. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.
W poniedziałek -18 listopada o godz. 10.00 na scenie teatru „Kubuś” zapraszamy na gościnny występ Teatru 21 z Warszawy, który zaprezentuje spektakl „Ja jestem ja”. Członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci Zespołu Społecznych Szkół Specjalnych "Dać Szansę" w Warszawie, osoby z zespołem Downa i autyzmem. Bohaterem spektaklu jest mały kolorowy zwierzak, który jednym przypomina psa, innym zająca. Ktoś twierdzi, że wygląda jak świnka, on sam zaś porównuje się do hipopotama. Zapraszamy na spotkanie z kimś wyjątkowym. Kimś, kto szukając odpowiedzi na pytanie „kim jestem”, zaczyna wędrować, rozmawiać i ... porównywać się do innych.
Spektakl dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Czas trwania - 50 min. (bez przerwy). Spektakl stanowi część projektu „Ja jestem ja”, którego celem jest umożliwienie spotkania świata dziecka ze światem osoby niepełnosprawnej, w którym dzieci zapoznają się z obcą sobie rzeczywistością, oswajają się z nią, uczą się ją rozumieć, nabierając szacunku wobec odmienności drugiego człowieka. Projekt ma również na celu przekroczenie stereotypowego, zinfantylizowanego obrazu osób niepełnosprawnych oraz promowanie ich jako pełnoprawnych twórców.
Źródło: Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach