Przedsięwzięcie pielęgnuje bogatą kulturę dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Wstęp na wszystkie imprezy Dni Lwowa jest bezpłatny.
VIII Dni Lwowa rozpoczną się sesją popularnonaukową w piątek, 27 września, o godz. 10.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Profesor Stanisław Nicieja z Uniwersytetu opolskiego wygłosi wykład „Rola Galicji w rozwoju przemysłu Rzeczypospolitej na przełomie XIX i XX wieku”. Na godz. 12.00 w siedzibie biblioteki zaplanowano wernisaż wystawy fotograficznej „Niemi świadkowie. Lwów w fotografiach Aleksego Iutina” przygotowanej na zlecenie Senatu RP. Tego samego dnia o godz. 16.00 w księgarni „Pod zegarem” przy ul. Warszawskiej 6 odbędzie się spotkanie autorskie profesora Stanisława Niciei połączone z promocją jego publikacji „Kresowe Trójmiasto” i „Kresowa Atlantyda”. Na koniec tego dnia, o godz. 19.00, polecamy Głośne Czytanie Nocą w Antykwariacie im. Andrzeja Metzgera. Tam lwowiacy wspominać będą lwowskie browary i gorzelnie.
W drugim dniu, 28 września, o godz. 12.00, zapraszamy do Muzeum Historii Kielc na wykłady dra Jana Główki, dyrektora instytucji, zatytułowany „Kieleckie echa wydarzeń we Lwowie w końcu 1918 r.” oraz Marka Axentowicza „Trzej Kresowiacy w Kielcach: Grzegorz Axentowicz, Wiktor Wojtowicz, Wojciech Korsak”. Po południu, o godz. 17.00, w Wojewódzkim Domu Kultury wyświetlony zostanie film dokumentalny Małgorzaty Potockiej „Strażnik przeszłości”. Bohater filmu był zasłużonym opiekunem zabytków kultury materialnej Kresów i wieloletnim dyrektorem Lwowskiej Galerii Sztuki. Na godz. 18.00 w WDK zaplanowano koncert piosenek Mariana Hemara zatytułowany „Chamera prezentuje Hemara”. Polski poeta, satyryk, komediopisarz, dramaturg i autor tekstów piosenek był użytkownikiem i propagatorem gwary lwowskiej. Napisał ponad dwa tysiące piosenek, m.in. takie szlagiery jak „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Ten wąsik”, „Upić się warto”. Piosenki lwowskie są dziś dokumentem polskiej kultury oraz języka przełomu XIX wieku i dwudziestolecia międzywojennego we Lwowie - mieście wielu narodowości, a gwara lwowska to gwara regionalna języka polskiego używana przez mieszkańców Lwowa powstała w połowie XIX wieku.
Drugim punktem koncertu będzie program „My wszyscy z jednego pnia”, w którym usłyszymy pieśni polskich Kresów Wschodnich: łemkowskie, ukraińskie, ruskie, żydowskie i polskie w opracowaniu Marka Tercza i reżyserii Marcina Janaszka. Podczas koncertu publiczność wspólnie śpiewać będzie najpopularniejsze lwowskie piosenki.
Dni Lwowa w Kielcach zakończy sparingowy mecz piłki nożnej między Koroną Kielce a najstarszą polską drużyną piłkarską Pogonią Lwów. Spotkanie zostanie rozegrane na kieleckim stadionie przy ul. Ściegiennego 8 o godz. 11.00. Podczas spotkania będzie można kupić klubowe pamiątki Pogoni Lwów.
Organizatorem Dni Lwowa jest kieleckie Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wchodnich. Współorganizatorami są Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach, Muzeum Historii Kielc, Biuro Wystaw Artystycznych, Klub Korona Kielce, księgarnia „Pod zegarem”, Antykwariat im. A. Metzgera i GOK "Perła" z Nowin.