W Wojewódzkim Domu Kultury wystąpią Lilianna Lewandowska, Krzysztof Ciupiński-Świątek i Jarosław Praszczałek. Koncert „Warszawskie Dzieci” będzie nie tylko okazją, aby oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego, ale także, aby wspólnie z artystami zaśpiewać najbardziej znane i lubiane pieśni powstańcze. W repertuarze znajdą się takie tytuły, jak „Deszcz jesienny”, „O Barbaro”, „Marsz Żoliborza”, „O Natalio”, „Dorota”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Warszawianka”, „Marsz Mokotowa”, „Pałacyk Michla”, „Warszawskie Dzieci”, „Moja mała dziewczynka z AK”, „Modlitwa Armii Krajowej”, „O chłopakach z AK”, „Chłopcy silni jak stal”, „Hymn Szarych Szeregów” oraz „Boże coś Polskę”.
Koncert rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp jest bezpłatny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Renata Janik Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.
O wykonawcach:
Lilianna Lewandowska – śpiewająca aktorka, dziennikarka, reżyser, scenarzystka i producentka wydarzeń artystycznych. Absolwentka Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W swoim repertuarze wokalnym ma pieśni patriotyczne, ludowe, kolędy, utwory klasyczne, a także z zakresu piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej oraz blisko 30 piosenek z repertuaru Ordonki.
Krzysztof Ciupiński-Świątek – tenor, solista. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Współpracuje m.in. z Operetką Warszawską im. Jana Kiepury, Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego oraz agencjami impresaryjnymi w kraju i zagranicą. Od 2012 roku, jako jedyny Polak, współtworzy międzynarodową grupę artystyczną The 12 Tenors, z którą zaśpiewał setki koncertów w Europie i Chinach. Wykonuje repertuar operowy, operetkowy, oratoryjno-kantatowy i pieśniarski obejmujący dzieła kompozytorów od baroku po XX wiek.
Jarosław Praszczałek – pianista, dyrygent i kompozytor, instrumentalista, pedagog, popularyzator wiedzy o muzyce. Ukończył Wydział Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat licznych prestiżowych konkursów z zakresu teorii muzyki, kompozycji oraz improwizacji. Od 2017 jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia na Wydziale Dyrygentury Symfoniczno-Operowej oraz jest organizatorem licznych konferencji naukowo-artystycznych. Jest również jest jurorem międzynarodowych konkursów dyrygenckich i kompozytorskich.
Źródło: WDK