Niedziela, 21 stycznia 2018 - Agnieszki, Jarosława, Nory

Aktualności

Pan Maluśkiewicz i wieloryb

Piątek, 19 stycznia 2018

W lutym Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" wystawi premierę sztuki "Pan Maluśkiewicz i wieloryb" w reżyserii Krzysztofa Zełmy na podstawie wiersza Juliana Tuwima.

„Zameczek” zaprasza

Piątek, 19 stycznia 2018

Dom Kultury „Zameczek” zaprasza na dwa wydarzenia, które odbywają się 31 stycznia. Będą to wystawa pt.: „Anioły Fantazy” oraz koncert kolęd i pastorałek.

IV Wielki Bój Planszówkowy

Piątek, 19 stycznia 2018

Na Wielki Bój Planszowy zaprasza 20 i 21 stycznia Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach.

Recital fortepianowy

Piątek, 19 stycznia 2018

W Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi Elżbieta Bilicka. Pianistka, pochodząca ze Słupska, ma na swoim koncie już spory zasób – jak na tak młody wiek – nagród i wyróżnień. Ostatnie i najważniejsze to z 2016 roku: wyróżnienie, tytuł laureata oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie koncertu W. A. Mozarta oraz utworów patrona konkursu na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, a także III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Fryderyka Chopina NIFC.

Barok w pigułce

Piątek, 19 stycznia 2018

"Barok w pigułce" to propozycja Muzeum Narodowego w Kielcach dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na zajęcia składają się pokaz filmowy i zwiedzanie z przewodnikiem. Oferta ważna jest do 29 stycznia.

Bezpieczeństwo w Internecie

Piątek, 19 stycznia 2018

Pojawienie się Internetu, a następnie mediów społecznościowych wpłynęło na transformację ludzkości w każdej dziedzinie życia, m.in. w nauce, technice, edukacji, kontaktach międzyludzkich. Korzystanie z Internetu ma swoje pozytywne strony, niesie ze sobą także zagrożenia. Wszyscy - dorośli, także dzieci i młodzież powinni nauczyć się je rozpoznawać i ich unikać.

Podniesienie jakości edukacji

Piątek, 19 stycznia 2018

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach do 28 lutego prezentowana będzie wystawa zatytułowana "Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej".

Podyskutujmy o sztuce

Piątek, 19 stycznia 2018

Wszechnica Świętokrzyska zaprasza na konferencję naukowo-praktyczną pt. "Sztuka (w) edukacji – edukacja (w) sztuce. Przykłady dobrych praktyk".

Obecność

Piątek, 19 stycznia 2018

Od 26 stycznia do 28 lutego w Domu Kultury “Zameczek” w Kielcach można oglądać fotografie autorstwa Agnieszki Czyż

Wernisaż wystawy „Kalendarz spotkania” grupy „Pazarh” w WDK

Piątek, 19 stycznia 2018

W najbliższą niedzielę, 21 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy pn. „Kalendarz spotkania” autorstwa grupy „Pazarh". Jej członkowie to osoby pochodzące z Łotwy, Gruzji i Rosji, których od ponad dwudziestu lat łączy wspólne spojrzenie na sztukę.

Jak minął 2017 rok w ID?

Czwartek, 18 stycznia 2018

Działalność Instytutu Dizajnu w Kielcach obejmuje promocję designu i nowatorskich przedsięwzięć z nim związanych. W 2017 roku w ID pracownicy zorganizowali 20 wystaw w siedzibie placówki i 6 wystaw prezentowanych poza Kielcami, m.in. w Zielonej Górze, Tarnowie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi. Największą popularnością cieszyły się wystawy: "Fair building", "Akord", "Skup - Hurt - Detal", "Uwikłani w tekst" oraz ”Oskar Zięta. Polskie projekty. Polscy projektanci”.

Podsumowanie 2017 roku w OMPiO

Czwartek, 18 stycznia 2018

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej jest obok Instytutu Dizajnu częścią Wzgórza Zamkowego w Kielcach. Został utworzony w maju 2011 roku. Organizuje spotkania, lekcje edukacyjne, konkursy, warsztaty, wykłady, podczas których uczestnicy poznają historię Kielc i regionu świętokrzyskiego. Na zwiedzających czekają wystawy stałe i czasowe. Czynna jest także biblioteka.

"MDM Urządzamy się!"

Czwartek, 18 stycznia 2018

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty ''MDM Urządzamy się! Z Wood & Paper'', które odbędą się 27 stycznia w godz. 12.00 -15:00 w pracowni papieru i druku w ID.

Patroni 2018 roku

Czwartek, 18 stycznia 2018

Rok 2018 będzie przebiegał pod patronatem Ireny Sendlerowej, arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, 250-lecia konfederacji barskiej i praw kobiet.

LemON

Czwartek, 18 stycznia 2018

W sali Kieleckiego Centrum Kultury w ramach trasy koncertowej "TU/Etiuda Zimowa" wystąpi grupa LemON . Zespół zyskał uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków. LemON to także fenomen w Internecie. Na samym Facebooku zespół zgromadził blisko 400 000 fanów. Łącznie klipy zespołu zostały wyświetlone ponad 50 000 000 razy.

Szkocja – nie tylko potwór z Loch Ness

Czwartek, 18 stycznia 2018

W Klubie Podróżnika o Szkocji, jej zamkach, ogrodach, dzikich krajobrazach i ...krowach opowie Danuta Rasała.

Manewry miłosne

Czwartek, 18 stycznia 2018

Na recital Jarosława Tyrana z zespołem Retro Band, oparty na piosenkach z repertuaru Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga i Andrzeja Boguckiego, zaprasza Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

„Na karuzeli życia” w Kinie Fenomen

Środa, 17 stycznia 2018

Najnowszy film, tytana amerykańskiej i światowej kinematografii Woodiego Allena. W historii kina, nie ma chyba innego tak płodnego filmowca. Mistrz intelektualnej komedii tym razem wyreżyserował dramat osadzony w realiach Coney Island lat 50-tych minionego wieku. W rolach głównych Kate Wisnlet, Juno temple oraz Justin Timberlake.

„Beksińscy. Album wideofoniczny” w Kinie Fenomen

Środa, 17 stycznia 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejny seans z cyklu Filmowy Klub Seniora. Złożony z archiwaliów, rozpisany na dekady portret rodziny Beksińskich. Scenariusz dokumentu został zainspirowany biografią pióra Magdaleny Grzebałkowskiej.

„Traktorek Florek w Kinie Fenomen”

Środa, 17 stycznia 2018

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki”. Na ekranie- „Traktorek Florek”, norweski film familijny w reżyserii Pedera Hamdahla Naessa. Ciepła opowieść o z pozoru niemożliwej przyjaźni.

"Odkrywamy siebie w sztuce"

Środa, 17 stycznia 2018

Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w XIX edycji konkursu "Pasje i talenty".

Sztuka latania

Środa, 17 stycznia 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza 21 stycznia o godzinie 18.00 na spektakl „Sztuka latania”.

Renata Przemyk śpiewa Cohena

Środa, 17 stycznia 2018

Spektakl „Boogie street” z udziałem Renaty Przemyk miał premierę we wrześniu 2016 roku w Teatrze Starym w Lublinie. Artystka śpiewa w nim piosenki Leonarda Cohena z polskimi tekstami.

Koncert kolęd i pastorałek

Środa, 17 stycznia 2018

W niedzielne popołudnie w Pałacu Biskupów Krakowskich wystąpią: chór Kantylena, zespół Arpeggio i soliści z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. Stanisława Kostki pod dyrekcją Barbary Barwińskiej.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka

Środa, 17 stycznia 2018

Teatr im. Stefana Żeromskiego proponuje z okazji Dnia Babci i Dziadka bilet-prezent.

Rocznica wybuchu powstania styczniowego

Środa, 17 stycznia 2018

W niedzielę w klasztorze księży pallotynów na Karczówce odbędą się uroczystości związane z obchodami 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. W tegorocznym programie wydarzenia znalazły się: marsz pamięci na Karczówkę szlakiem powstańców, uroczysta msza święta w intencji ojczyzny odprawiana w kościele pw. św. Karola Boromeusza, salwa honorowa i apel pamięci przy pomniku powstańców styczniowych na Karczówce.

Warsztaty origami

Środa, 17 stycznia 2018

Kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na warsztaty origami.

„Zwyczajna Dziewczyna” w Kinie Fenomen

Środa, 17 stycznia 2018

Komedia romantyczna w reżyserii Lone’a Scherfiga z czołówką brytyjskich aktorów takich jak Gemma Arterton czy Bill Nighy. Historia początkującej scenarzystki stojącej na początku świetlanej kariery, a oprócz tego wspaniała satyra na przemysł filmowy.Kino Fenomen zaprasza na seans w ramach Akademii Filmowej 50+.

„ Drewniana fotografia" w BWA w Ostrowcu

Wtorek, 16 stycznia 2018

BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje dla dzieci i młodzieży warsztaty plastyczne pt. „ Drewniana fotografia".

Scena dla Ciebie 2018

Wtorek, 16 stycznia 2018

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz studentów do udziału w XX edycji festiwalu „Scena dla Ciebie”.

Filmujemy Kielce

Wtorek, 16 stycznia 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach organizuje czwartą edycję konkursu "Filmujemy Kielce".

Polkadot

Wtorek, 16 stycznia 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę prac studia projektowego Polkadot., której otwarcie odbędzie się 25 stycznia o godz. 18:00 w czytelni ID.

"Pamiętnik i wspomnienia - Jan Newlin Mazaraki"

Wtorek, 16 stycznia 2018

Z okazji 155. rocznicy powstania styczniowego Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie i promocję książki "Pamiętnik i wspomnienia - Jan Newlin Mazaraki".

KUSOKI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wtorek, 16 stycznia 2018

Tradycyjne Kusoki Świętokrzyskie zakończą w Ciekotach tegoroczny karnawał. Już po raz szósty w miejscowej izbie biesiadnej do tańca na tzw. dechach przygrywać będzie Kapela Ciekoty, a o podniebienia gości zadbają ciekockie gospodynie. Zabawie towarzyszyć będą tradycyjne kusokowe obrzędy m.in. sadzenie panien, czyli malowanie ich policzków sadzą. Początek Kusoków Świętokrzyskich w sobotę 10 lutego o godz. 19.00.

Hej, kolęda, kolęda

Wtorek, 16 stycznia 2018

W kieleckiej filharmonii 28 stycznia o godzinie 16.00 wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Obrazy z podróży

Wtorek, 16 stycznia 2018

Od 1 lutego w Galerii Sztuki Współczesnej w Kielcach można oglądać akwarele i gwasze autorstwa Vadyma Abyzova z Kijowa.

Malarstwo Józefa Szermentowskiego

Wtorek, 16 stycznia 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum". Tym razem poświęcone będzie malarstwu Józefa Szermentowskiego.

By nie zapomnieć

Wtorek, 16 stycznia 2018

Kieleckie Towarzystwo Naukowe w ramach projektu „By nie zapomnieć – ludzie nauki i kultury w Kielcach” rejestruje, opracowuje oraz upowszechnia relacje osób, które współtworzyły i nadal tworzą środowisko naukowo-kulturalne stolicy regionu, zajmowały się upowszechnianiem nauki, kreowały działalność kulturalną, oddawały się pracy społecznej na rzecz społeczności świętokrzyskiej.

Moja kartka walentynka

Wtorek, 16 stycznia 2018

Dom Kultury „Zameczek” zaprasza do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja kartka walentynka”.

WDK po raz kolejny wsparł WOŚP

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Już po raz 26. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w różnych częściach Kielc pojawiło się wiele scen na których odbywały się koncerty, zabawy i licytacje. Ta zorganizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach znajdowała się na placu Literatów przy cukierni Cztery Pory Roku.

123...4

Marszałkowskie kolędowanie 2018

„Marszałkowskie kolędowanie – nie ma zimy w nas!” to koncert, podczas którego w rolę artystów i...

Rocznica wybuchu powstania styczniowego

W niedzielę w klasztorze księży pallotynów na Karczówce odbędą się uroczystości związane z...

By nie zapomnieć

Kieleckie Towarzystwo Naukowe w ramach projektu „By nie zapomnieć – ludzie nauki i kultury w...

Wernisaż wystawy „Kalendarz spotkania” grupy „Pazarh” w WDK

W najbliższą niedzielę, 21 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy pn....

Święto Trzech Króli w tradycji

Jest to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

Noworoczne spotkanie Zarządu Województwa z dziennikarzami 2018

Noworoczne spotkanie Zarządu Województwa z dziennikarzami regionu odbyło się dziś, 5 stycznia...

Czas kamienia

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach od 12 stycznia będzie można obejrzeć prace Oliwii...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 28 228 372
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności