W cyklu namalowanych przez Joannę Krzysztoń obrazów poświęconych zagadnieniu światła i faktury pobrzmiewa echo owej jaskini. Obrazy o fakturze skały posłużyły Grzegorzowi Rogali do stworzenia dwóch interaktywnych instalacji trójwymiarowych - Painter oraz Altamira.
Joanna Krzysztoń studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. W latach 1978-1981 była członkiem eksperymentalnego teatru ,,Akademia Ruchu”, w którego akcjach ulicznych uczestniczy czasami również w ostatnich latach. W latach 1995 – 2010 współpracowała jako stylistka z różnymi pismami poświęconymi urządzaniu wnętrz. W roku 2007 otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współprowadziła galerię 2b+R w Warszawie. Od ukończenia studiów głównym nurtem jej twórczości pozostaje malarstwo. W ostatniem okresie, dzieki współpracy artystycznej z mężem Grzegorzem Rogalą, tworzy również instalacje łaczące malarstwo z efektami komputerowymi. Od czterech lat prowadzi zajęcia z malarstwa w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej na Wydziale Grafiki. W swoim dorobku ma ponad dwadześcia wystaw indywidualnych. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Grzegorz Rogala w latach 1976 -1981 studiował na wydziale operatorskim w Państwowej Wyższej Szkoła Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnwj w Łodzi. Od 1988 prowadzi „Studio Rogala” zajmujące się produkcją i postprodukcją filmową. Zrealizował bądź brał udział w realizacji ok. 800 projektów filmowych i reklamowych. Uhonorowany w 1996 nagrodą za animację komputerową „Crackfilm”, Kraków. Od 8 lat zajmuje się czynnie filmem, fotografią i sztuką interaktywną. Jego prace można oglądać w zbiorach Muzem Narodowego w Warszawie, Muzem Narodowgo w Gdańsku, jak również w kolekcjach prywatnych we Francji, Nowej Zelandii, Niemczech, Holandii, Polsce. Od 2007 prowadzi, razem z Józkiem Piwkowskim, galerię 2b+R w Warszawie. Autor nagrodzonych i wyróżnionych na festiwalach międzynarodowych filmów oraz instalacji interaktywnych: Za film „Linia” otrzymał pierwszą nagrodę na festiwalu filmowym w Monachium, za film „Podniesienie” wyróżnienie na festiwalu filmowym w Bombaju, za instalację interaktywną „Chopin” dostał pierwszą nagrodę na festiwalu mediów „Cho-Ping” w Warszawie, za instalację „Traces” - nagrodę na festiwalu w Nowym Sadzie (Serbia). Zrealizował kilka scenografii wirtualnych dla Opery Kameralnej w Warszawie. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Od 2010 roku prowadzi zajęcia z technik multimedialnych na WIT Warszawa według autorskiego programu. Doktorat z dziedziny intermedia na UAP w Poznaniu w 2014 roku. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Wernisaż wystawy odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 18.00. Prace można oglądać do 28 kwietnia 2017 roku.
Źródło: BWA