Środa, 24 czerwca 2026 - Danuty, Jana, Janiny

Teatr "Sen" nagrodzony A A A

Poniedziałek, 29 czerwca 2015 Autor: Edyta Ruszkowska
Teatr Plastyczny "Sen", działający od września ubiegłego roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, otrzymał nagrodę prezydenta Kielc za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2014 rok.
Teatr Plastyczny „Sen” działa przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, skupia osoby niesłyszące i słabo słyszące. Pomysłodawcą projektu i koordynatorem teatru ,,Sen” jest Tomasz Irski z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Teatr Plastyczny zajmuje się m.in. narracją plastyczną, której nośnikiem znaczeń i emocji nie jest słowo, lecz przede wszystkim obraz (scenografia, kostium, rekwizyt). Obrazowi towarzyszy muzyka i światło. Teatr współpracuje z lokalnymi instruktorami, aktorami, reżyserami, plastykami, scenarzystami.

Teatr Plastyczny "Sen" otrzymał nagrodę trzeciego stopnia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2014 rok.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 407 987
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności