Czwartek, 17 stycznia 2019 - Antoniego, Henryki, Mariana

Teatr

"Mały Tygrys Pietrek" doceniony

Piątek, 11 stycznia 2019

Spektakl "Mały Tygrys Pietrek" Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach został doceniony przez Komisję Artystyczną IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" jako najlepszy spektakl dziecięcy.

„Zimowy cyrk na scenie” w WDK!

Czwartek, 10 stycznia 2019

W niedzielę 13 stycznia o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się barwne widowisko karnawałowe z udziałem artystów cyrkowych, tancerzy, Świętego Mikołaja oraz jego asystentek - uroczych Śnieżynek. Familijne show to propozycja nie tylko dla najmłodszych widzów ale także tej starszej publiczności, która w przygotowanym widowisku znajdzie coś dla siebie.

Pod adresem marzeń

Czwartek, 10 stycznia 2019

Polsko – czeski duet twórców – Marek Zákostelecký i Elżbieta Chowaniec wracają do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” z nową opowieścią. Tym razem duet weźmie na warsztat historię istniejącego dawniej w Kielcach przy ulicy Dużej 9 – hotelu "Europejskiego".

Widnokrąg

Czwartek, 3 stycznia 2019

Na początku nowego roku Teatr im. S. Żeromskiego zaprezentuje kolejną premierę. Będzie to spektakl "Widnokrąg” według powieści Wiesława Myśliwskiego, która poświęcona wsi. Jest to opowieść subiektywna i w wielu wątkach autobiograficzna. Autor wspominając losy swoich bliskich i własne, ukazuje jednocześnie szersze społeczne tło, którym jest wieś i małe miasteczko w okresie wojennym i w II połowie XX wieku.

Teatr Plastyczny SEN z zaproszeniem do Moskwy

Środa, 28 listopada 2018

W dniach od 10 do 16 grudnia br. Teatr Plastyczny SEN weźmie udział I Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Głuchych „Terytorium Gestu” w Moskwie. Wizyta sponsorowana przez Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej jest ogromnym wyróżnieniem dla kieleckiego teatru i możliwością zaprezentowania się na międzynarodowym forum.

"Drewniany książę" i "Cudowny mandaryn" w KTT

Poniedziałek, 26 listopada 2018

Kielecki Teatr Tańca przygotował przedstawienia oparte na utworach baletowych węgierskiego kompozytora Béli Bartóka – "Drewniany książę" w choreografii Elżbiety Pańtak oraz "Cudowny mandaryn" w choreografii Grzegorza Pańtaka. Spektakle były już wystawiane przez artystów KTT kilka miesięcy temu podczas festiwalu operowego w Miszkolcu na Węgrzech.

Premiera spektaklu "Być świnią w maju"

Wtorek, 20 listopada 2018

Na spektakl na motywach dramatów "Teatrzyku Zielona Gęś" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zaprasza kielecki Teatr Ecce Homo.

Kielecki spektakl na festiwalu "Boska Komedia"

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Spektakl "1946" zakwalifikował się do tegorocznej 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Boska Komedia" w Krakowie. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Dziwny jest ten świat”. Sztuka „1946” Tomasza Śpiewaka w reżyserii Remigiusza Brzyka opowiada o pogromie kieleckim.

Premiera inscenizacji „Sny i marzenia” Teatru Plastycznego SEN

Piątek, 16 listopada 2018

W czwartek, 15 listopada na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się premiera inscenizacji plastycznej „Sny i marzenia” w wykonaniu osób głuchych z Teatru Plastycznego SEN. Opowieść o niespełnionej miłości, zmarłym mężu, kapitanie statku, wycieczkach w góry i miłości do zwierząt, macierzyństwie i powołaniu kapłańskim, kończąc na byciu gwiazdą estrady świata to tematy poruszane w piątym już spektaklu kieleckiego teatru.

Widowisko "Ordonka – Kopciuszek o patriotycznym sercu" upamiętniło 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Środa, 14 listopada 2018

W piątek, 9 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach miała miejsce premiera widowiska muzycznego "Ordonka – Kopciuszek o patriotycznym sercu". W wydarzeniu upamiętniającym setną rocznicę odzyskania niepodległości udział wzięli: zespół Chmielnikers, chór Acapella, Bożena Barchan, Bernadetta Kobyłecka, Karolina Opałko, Ilona Pach, Marzena Trzebińska i Lech Sulimierski.

Koncert Kolęd i Pastorałek

10 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się tradycyjne, wspólne śpiewanie kolęd z...

Koncert Kolęd i Pastorałek

10 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się tradycyjne, wspólne śpiewanie kolęd z...

Jarosław Skulski z nominacją do tytułu Człowieka Roku 2018!

Miło nam poinformować, że Jarosław Skulski, kierownik kina FENOMEN, działającego w Wojewódzkim...

Dzień Judaizmu

Dzień Judaizmu - święto w polskim Kościele katolickim, ustanowione przez Konferencję Episkopatu...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

Prezenty pod choinkę

Wigilijny zwyczaj obdarowywania bliskich prezentami wziął swój początek jeszcze z rzymskich...

Koncert Kolęd i Pastorałek

10 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się tradycyjne, wspólne śpiewanie kolęd z...

Noworoczne spotkanie Zarządu Województwa z dziennikarzami 2019

Noworoczne spotkanie Zarządu Województwa z dziennikarzami regionu odbyło się dziś, 4 stycznia...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 34 076 008
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności