Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach znalazł się w gronie 134 zwycięskich instytucji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach tegorocznej edycji Programu MKiDN 2015 Rozwój infrastruktury kultury – priorytet Infrastruktura kultury. O dotację starało się ponad 600 wnioskodawców.
Zadanie pn. „Kompleksowa modernizacja systemu oświetlenia głównej sceny Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach” otrzymało dofinansowanie w wysokości 80.000 zł.
Celem priorytetu jest stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury instytucji kultury, a także innych podmiotów działających w tym obszarze.
Wśród zwycięskich instytucji z Kielc znalazły się również: Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Filharmonia Świętokrzyska.
Tekst: Jolanta Świstak
Zadanie pn. „Kompleksowa modernizacja systemu oświetlenia głównej sceny Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach” otrzymało dofinansowanie w wysokości 80.000 zł.
Celem priorytetu jest stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury instytucji kultury, a także innych podmiotów działających w tym obszarze.
Wśród zwycięskich instytucji z Kielc znalazły się również: Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Filharmonia Świętokrzyska.
Tekst: Jolanta Świstak












