Wtorek, 23 czerwca 2026 - Albina, Wandy, Zenona

Dotacja dla „Kubusia” A A A

Czwartek, 12 lutego 2015 Autor: Barbara Jankowska-Piróg
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach programu: Rozwój infrastruktury kultury.
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach znalazł się w gronie 134 zwycięskich instytucji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach tegorocznej edycji Programu MKiDN 2015 Rozwój infrastruktury kultury – priorytet Infrastruktura kultury. O dotację starało się ponad 600 wnioskodawców.

Zadanie pn. „Kompleksowa modernizacja systemu oświetlenia głównej sceny Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach” otrzymało dofinansowanie w wysokości 80.000 zł.

Celem priorytetu jest stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury instytucji kultury, a także innych podmiotów działających w tym obszarze.

Wśród zwycięskich instytucji z Kielc znalazły się również: Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Filharmonia Świętokrzyska.


Tekst: Jolanta Świstak
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 399 440
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności