Wtorek, 23 czerwca 2026 - Albina, Wandy, Zenona

Nagrody dla Teatru Ecce Homo A A A

Poniedziałek, 27 października 2014 Autor: Edyta Ruszkowska
Na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Autorski i Adaptacji WINDOWISKO w Gdańsku Michał Pustuła otrzymał nagrodę w kategorii "Najlepszy aktor festiwalu" za kreację w spektaklu "Gracz", a Stanisław Miedziewski nagrodę dla "Najlepszego reżysera" za reżyserię spektaklu "Gracz" i "Diva".
Spektakl "Gracz" wyreżyserowany przez Stanisława Miedziewskiego na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego miał swoją premierę w 2010 roku. W spektaklu wystąpił Michał Pustuła związany z Teatrem Ecce Homo od 2002 roku. "Gracz" to pierwszy monodram w dorobku Michała Pustuły i pierwszy w historii Teatru Ecce Homo.

Tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorski i Adaptacji WINDOWISKO odbył się 24 i 25 października w Gdańsku. Z około trzydziestu zgłoszeń jury zakwalifikowało do konkursu dziesięć teatrów niezależnych: dwa z Gdańska, dwa z Kielc oraz z Wrocławia, Rzeszowa, Poznania, Olsztyna, Chojnic, a także ze Słupska. W jury zasiedli: Paweł Szkotak (reżyser, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu), Adam Nalepa (reżyser teatralny) oraz Krzysztof Gordon (aktor, reżyser, pedagog).
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 404 965
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności