Środa, 24 czerwca 2026 - Danuty, Jana, Janiny

"Jakiś i Pupcze" w programie Teatr Polska A A A

Wtorek, 23 czerwca 2015 Autor: Edyta Ruszkowska
Komitet Organizacyjny programu Teatr Polska przyznał dotację osiemnastu teatrom. Wśród nich znalazł się również kielecki Teatr im. S. Żeromskiego ze spektaklem "Jakiś i Pupcze". Program Teatr Polska został zainicjowany w 2009 roku w celu ułatwienia dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury.
Program Teatr Polska to wspólna idea Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt jest realizowany od 2009 roku. Dzięki niemu spektakle teatralne mogą obejrzeć widzowie z różnych zakątków kraju. Za sprawą projektu sztuki są wystawiane w miejscowościach, w których nie ma teatrów. Teatr S. Żeromskiego bierze udział w projekcie już po raz trzeci. W Polskę jeździł spektakl pt.“W imię ojca i syna” Szymona Bogacza w reżyserii Piotra Ziniewicza, a ostatnio “Twardy gnat, martwy świat” Mateusza Pakuły w reżyserii Evy Rysovej oraz “Caryca Katarzyna” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina. Wybrane przedstawienia prezentowane będą między 27 lipca a 6 grudnia 2015 roku.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 408 959
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności