Poniedziałek, 12 grudnia 2016
Serdecznie zapraszamy na urodzinowe spotkanie w kinie Fenomen. Co roku Kino szykuje wyjątkowe niespodzianki dla swoich gości. Nie inaczej będzie i tym razem. Już 17 grudnia o godzinie 19.00
Środa, 7 grudnia 2016
11 grudnia Kino Fenomen zaprasza najmłodszych na kolejne spotkanie z cyklu „Filmowe Czytanki”. Tym razem na tapecie, belgijski film familijny „Ptyś i Bill”
Wtorek, 29 listopada 2016
Jury 14. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej przyznało filmowi Michała Jaskulskiego i Larrego Loewingera "Przy Planty 7/9" Nagrodę Specjalną - Kamerę Dawida. Uhonorowany film to realizowany przez 10 ostatnich lat dokument, opowiadający o pogromie i kieleckiej drodze do pojednania. Jego głównym bohaterem jest Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.
Czwartek, 24 listopada 2016
W 2013 roku Tydzień Filmu Niemieckiego zawitał z sukcesem do sześciu polskich miast - Katowic, Wrocławia, Poznania, Zielonej Góry, Opola i Krakowa. Od trzech lat filmy naszych zachodnich sąsiadów mogą oglądać widzowie także w Kielcach. W kinie Moskwa po raz trzeci w dniach od 26 listopada do 2 grudnia będziemy mogli obejrzeć kino niemieckie. Większość z wybranych tytułów nie była do tej pory pokazywana na polskich ekranach.
Poniedziałek, 21 listopada 2016
Kino Fenomen zaprasza na seans filmu Pawła Łozińskiego „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię Kocham”. Mile widziani są wszyscy ci, którzy lubią filmy nie tylko oglądać, ale również o nich porozmawiać.
Poniedziałek, 21 listopada 2016
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej organizuje 10 grudnia o godz. 17.00 bezpłatną projekcję filmu „THX GOD” połączoną ze spotkaniem z jego autorami : Michałem KOPANISZYNEM i Szymonem PADOŁEM. "THX GOD" to impresja z podróży dookoła świata dwóch przyjaciół, którzy wyruszyli w nią bez planu i pieniędzy, a w drodze spędzili ze sobą prawie pół roku. Z Katowic, przez Kijów, dotarli do Delhi. Oprócz Indii, odwiedzili m.in. Nepal, Tajlandię, Malezję, Kambodżę, Birmę, Bangladesz, Peru, Meksyk, USA, Singapur, Etiopię, Egipt i Izrael… Wrócili z filmem. "THX GOD" to zaproszenie do wspólnej podróży. Do odkrycia dróg, którymi człowiek podąża między dwoma biegunami, od narodzin do śmierci. Wstęp wolny.
Środa, 16 listopada 2016
Film "Przy Planty 7/9" otrzymał drugą amerykańską nagrodę. Tym razem na 25. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w St.Louis
Poniedziałek, 14 listopada 2016
23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Etiuda & Anima” zaprasza na wykład połączony z warsztatami animacji z Krisem Pearnem (Sony Pictures Animation) - „ Od scenariusza, aż po ekran filmowy – storyboard i visual storytelling w animacji”. Kris Pearn, odpowiedzialny za reżyserię i storyboardy w Sony Pictures Animation, podzieli się swoim bogatym doświadczeniem i opowie o tym, jak wygląda proces przekształcania scenariusza filmowego w ruchome obrazy. Posługując się przykładem filmu animowanego pt. „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”, przeanalizuje on dokładnie ścieżkę jego rozwoju - od pojawienia się pomysłu na historię, aż po gotowy film, ze szczególnym uwzględnieniem etapów od napisania scenariusza do powstania animacji. Podczas wykładu Pearn zaprezentuje koncepcje artystyczne projektów postaci i scenografii, oraz storyboardy (scenorysy), które zostały wykorzystane podczas realizacji filmu, w celu zademonstrowania tego, jak powstaje ostateczny produkt w postaci filmu animowanego.
Wtorek, 8 listopada 2016
Film Michała Jaskulskiego i Lawrence'a Loewingera pt. „Przy Planty 7/9” uznany został za najlepszy film dokumentalny przez jury Jersey City International Television & Film Festival.
Wtorek, 28 czerwca 2016
2 lipca o godz. 19.00 w kinie FENOMEN odbędzie się pokaz specjalny filmu dokumentalnego "PRZY PLANTY 7/9" w reż. Michała Jaskulskiego. Narratorem jest kielczanin Bogdan Białek, polski katolik, z wykształcenia psycholog, który wraz z upadkiem komunizmu otwiera puszkę Pandory i zaczyna publicznie mówić o tym, co wydarzyło się 4 lipca 1946 roku przy ul. Planty 7/9 w Kielcach. Przebija się przez teorie spiskowe dotyczące pogromu, wyparcie pogromu ze świadomości kielczan i utrwalane przez lata wzajemne stereotypy Polaków i Żydów. Zbliżenie między kielczanami a Żydami zaczyna się rodzić, lecz ma też swoją cenę. Reżyserzy filmu – polski katolik i amerykański Żyd – przez blisko dziesięć lat realizacji filmu uczyli się wspólnego spojrzenia na historię pogromu. W 70. rocznicę tragedii przedstawiają widzom historię o tym, jak wiele może się zmienić między ludźmi, gdy nawet najtrudniejsza prawda przekazywana jest z miłością... Wstęp na seans wolny.