Poniedziałek, 16 marca 2015
„Małe Bielinianki” to folklorystyczny zespół wokalny działający od 2005 roku przy Szkole Podstawowej w Bielinach. Opiekę artystyczną nad zespołem sprawują Małgorzata Kusińska i Elżbieta Kopacz, które są również inicjatorkami i założycielkami zespołu. Na akordeonie przygrywa dziewczętom Władysław Bąk.
Poniedziałek, 8 czerwca 2009
Zespół „Melodia” powstał w sierpniu 2005 roku. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Józef Ryszard Gaj – organista kościoła parafialnego w Olesznie.
Wtorek, 7 kwietnia 2015
Zespół folklorystyczny ,,Świętokrzyskie Uśmiechy” z Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku powstał w 2009 r. Prezentując folklor regionu świętokrzyskiego, młodzież godnie reprezentuje gminę Lipnik w konkursach i festiwalach muzycznych regionalnych, powiatowych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Odnosi sukcesy estradowe i uświetnia swoimi występami różnego rodzaju imprezy: okolicznościowe, plenerowe, kameralne oraz akademie i uroczystości szkolne.
Poniedziałek, 16 marca 2015
Zespół folklorystyczny "Siedlecczanie" funkcjonuje nieprzerwanie od 1984 roku. Jego założycielką i kierownikiem jest Stanisława Żądecka. W początkowych latach istnienia zespół nosił nazwę Siedlanecki i był zespołem śpiewaczym, złożonym z 20 pań. Obecnie Siedlecczanie to liczący 30 osób zespół śpiewaczy i obrzędowy.
Poniedziałek, 16 marca 2015
Od 2006 roku przy Szkole Podstawowej w Cierchach- gmina Mniów istnieje zespół dziecięcy folklorystyczny „Iskierki”, którego opiekunem jest Danuta Skrzypczyk.
Poniedziałek, 1 lutego 2010
Zespół Folklorystyczny „Złocowianki” powstał w grudniu 1999 r. z inicjatywy Henryki Kozery, która kieruje Gminnym Kołem Gospodyń Wiejskich. Kierownikiem zespołu jest Pani Gabriela Kłap, a kapelmistrzem Stanisław Mucha, który akompaniuje na skrzypcach. Na akordeonie gra Adam Kocerba.
Poniedziałek, 16 marca 2015
Zespół folklorystyczny "Pierzchniczanie" powstał w 2004 roku. Początkowo istniał jako czteroosobowa Kapela Biesiadna. Po trzech latach działalności na terenie gminy, kapela przekształciła się w zespół muzyczno-wokalny, koncertujący na terenie całego województwa.
Poniedziałek, 16 marca 2015
Zespół folklorystyczny ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Mąchocicach- Scholasterii działa od 1993 roku. Tworzą go uczniowie szkoły. Początkowo formacja zajmowała się sztuką recytacji poetów ludowych. W późniejszych latach istnienia zespół kultywował tradycje ludowe, odtwarzając obrzędy, zwyczaje i widowiska obrzędowe: "Gaik świętokrzyski", "Dynguściarze", "Sobótki" czy "Herody". Obecnie zespół występuje jako zespół śpiewaczy, a także jako zespół pieśni i tańca.
Czwartek, 4 września 2008
Zespół Pieśni i Tańca "Kielce" powstał w lutym 1973 roku z inicjatywy Tadeusza Zawistowskiego, ówczesnego prezesa Krajowego Związku Spółdzielni Zabawkarskich, który kilka lat wcześniej utworzył także Zespół Pieśni i Tańca „Opole”.
Wtorek, 7 kwietnia 2015
Początki zespołu Kunowianie wiążą się z działalnością Koła Gospodyń Wiejskich, które powstało 1965 r. Działalność koła skupiała się głównie na organizowaniu kursów gotowania i szycia oraz podnoszeniu świadomości kobiet mieszkających na wsi. Gospodynie koła miały swój zespół wokalny Kunowianki, który po dołączeniu kapeli przybrał nazwę Kunowianie. Zespół ma na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny. Większość imprez miejskich, gminnych i powiatowych odbywa się z udziałem zespołu.