Sobota, 1 listopada 2008
Rozmowa Edyty Ruszkowskiej z Krzysztofem Miklaszewskim - dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Niezależnego Przeglądu Form Dokumentalnych NURT 2008.
Sobota, 1 listopada 2008
Spektakl wystawiony w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru oraz rozmowa z Janem Machulskim - reżyserem sztuki.
Czwartek, 23 października 2008
Fragment szkicu monograficznego prof. Marka Kątnego pt. "Stanisław Rogala – Pisarz i naukowiec".
Poniedziałek, 6 października 2008
Andrzej Dąbrowski o nowej bibliotece
Poniedziałek, 6 października 2008
Zespół Śpiewaczy „Bielinianki” to sześć dynamicznych, niezależnych młodych kobiet. Towarzyszy im jeden dojrzały mężczyzna, mistrz gry na akordeonie, który akompaniuje ich pięknym przyśpiewkom. Zespół powstał w maju 1995 roku z troski o tradycje ludowe i gwarę świętokrzyską.
Poniedziałek, 22 września 2008
Przemysław Predygier jest miłośnikiem dźwięków katarynki. Od lat organizuje Międzynarodowy Festiwal Kataryniarzy w Kielcach, na który zjeżdżają kataryniarze z kraju i zagranicy. Festiwal przywraca do życia piękną, niemalże zapomnianą w Polsce tradycję.
Poniedziałek, 1 września 2008
Fundacja FARMa narodziła się w malutkiej wsi Sielec, w województwie świętokrzyskim, powiat staszowski, gmina Staszów. To tam zostały zrealizowane pierwsze projekty. Organizacja nieprzeciętna więc skupia nieprzeciętne osoby.
Niedziela, 24 sierpnia 2008
W polskiej sztuce ludowej rzeźba zajmuje pozycję wyjątkową, gdyż właśnie w tej dziedzinie ujawnia się najpełniej indywidualność twórców. Na ten temat rozmawiają Barbara Jankowska i Małgorzata Michałowska-Wójcik, wieloletni instruktor ds. upowszechniania kultury ludowej, wicedyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.
Poniedziałek, 4 sierpnia 2008
Kielecka Formacja Młodzieżowa SPARKS powstała w październiku 2006 r. Tworzą ją Joanna i Krzysztof Orkisz oraz Olga Lichacz. Zespół ma na swoim koncie liczne koncerty z uznanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.
Czwartek, 12 czerwca 2008
Monika Szwaja – polska pisarka - prawie czterdzieści lat pracowała jako dziennikarz telewizyjny. Spod jej pióra wyszły m.in.: Zapiski stanu poważnego, Romans na receptę, Jestem nudziarą, Dom na klifie, Klub Mało Używanych Dziewic i Dziewice do boju. Powieść „Dom na klifie” wygrała pierwszą edycję konkursu „Wybieramy Książkę Czterech Pór Roku” i zdobyła tytuł Książka Roku 2007. Monika Szwaja została też uhonorowana statuetką "Czytającego satyra" 4 marca 2008 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.