Świętokrzyską Giełdę Projektów odwiedziło około 100 osób z całego województwa świętokrzyskiego. Przez cały dzień trwały spotkania z autorami wybranych projektów edukacyjno-kulturowych realizowanych w województwie świętokrzyskim, a także spotkania z przedstawicielami Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Rozmawiano o współpracy z organizacjami pozarządowymi w zakresie edukacji kulturowej, a także o możliwościach finansowego wsparcia oraz o warunkach konkursów i kryteriach oceny.
Spotkanie było także okazją do podsumowania pierwszego roku działalności Świętokrzyskiej Akademii Edukacji kulturowej- projektu realizowanego w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura” zainicjowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Realizatorem tego projektu na terenie województwa świętokrzyskiego jest wojewódzki dom Kultury we współpracy z Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Od maja bieżącego roku, działania ŚAEK objęły swoim zasięgiem 4 powiaty regionu- ostrowiecki, jędrzejowski, buski oraz kielecki. Przez ten czas odbywały się tam regularnie warsztaty mające na celu przybliżenie znaczenia edukacji kulturowej, a także nowatorskie sposoby aktywizacji lokalnych społeczności oraz młodzieży w szczególności. W efekcie powstało pięć inicjatyw, które otrzymały granty finansowe w ramach projektu ŚAEK: Zaduszki kontra Halloween, Szukam, szukania mi trzeba / Reperkusje, Ambasadorzy Krzemionek, Janko Muzykant Modern, oraz Bielińskie Gimnazjum Kultury.
Świętokrzyska giełda Projektów to jednak nie tylko prezentacje, ale również warsztaty przygotowane specjalnie dla zarejestrowanych chętnych. Anna Miodyńska poprowadziła warsztaty pod hasłem „Aktywne grupy mieszkańców pod dachem instytucji kultury, a Olga Stobiecka-Rozmiarek „ Jak poruszyć górę lodową? Edukacja antydyskryminacyjna w szkole”. Od wyobraźni do innowacji – to z kolei nazwa zajęć przygotowanych przez przedstawicieli Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności. Natomiast Mirosław Urban opowiadał o pomysłach na wykorzystanie prostych ćwiczeń i metod na pobudzenie rozwoju intelektualnego i kreatywności w ramach zajęć „ Szybko i z pomysłem. Metody, które aktywizują i dają do myślenia”.