Niedziela, 13 kwietnia 2025 - Artemona, Justyny, Przemysławy

1 września w Muzeum Orła Białego A A A

Punktualnie w południe z muzycznym nawiązaniem do Porozumień Sierpniowych wystąpi znany skarżyski bard i publicysta Zbyszek Biber. Utwory które zaprezentuje, związana będą z czasem wielkich przemian w naszym kraju, protestów w 1980 r. i Porozumień Sierpniowych.
W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej swoją wiedzą o ówczesnej obronie przeciwlotniczej podzielą się członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat Radom. Zaprezentują oni m.in. budowę i funkcjonowanie ręcznego karabinu maszynowego Wz. 28 Browning. Będzie też okazja do bezpiecznej nauki strzelania z tejże broni z zastosowaniem gazu propan i repliki Browninga.
Muzykę, w tym filmową, nawiązującą do wydarzeń z wojny obronnej 1939 r. zaprezentuje skarżyski muzyk Mariusz Kaczmarczyk.
Niezależnie od tego, każdy turysta indywidualny będzie mógł odwiedzić skarżyskie muzeum bezpłatnie, o ile przywdzieje biało-czerwone barwy. Wystarczy choćby narodowy szalik.
 
(źródło: Muzeum Orła Białego)
 

Edward Gola – mistrz skrzypiec „z łowińskich łąk”

Edward Gola, znakomity skrzypek ludowy z malowniczej Łowini w powiecie jędrzejowskim, w gminie...

Studio PIK-Andrzej Poniedzielski

Gościem Michała Łagowskiego w Studiu PIK jest Andrzej Poniedzielski. Polski poeta, pieśniarz,...

Kwiecień2025
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 67 651 147
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności