Tytuł pierwszej z nich to „Podarunki. Depozyty. Odkrycia”. Na wystawie zostaną zaprezentowane bardzo rozmaite przedmioty. Od zupełnie nieznanej fotografii przedstawiającej marsz szlakiem „kadrówki”, po przedmioty codziennego użytku, np. przedwojenna maszyna do robienia lodów. Druga z wystaw organizowana jest w ramach cyklu „Sala dla kolekcjonera”. Zaprezentowane zostaną na niej meteoryty ze zbiorów Krzysztofa Sochy. Kolekcjoner kupuje eksponaty pochodzące z całego świata. Na wystawie zostanie zaprezentowany m.in. fragment słynnego meteorytu z Czelabińska.
Pozostałe zaplanowane wystawy czasowe poświęcone zostaną m.in. obrazom Jadwigi Trzcińskiej, fotografiom Michała Sieradzana czy 850-leciu bazyliki katedralnej w Kielcach. Oprócz wystaw muzeum planuje również różnego rodzaju spotkania edukacyjne. Nie zabraknie stałych elementów kalendarza Muzeum Historii Kielc. Po raz kolejny, jeśli będzie taka możliwość, pracownicy instytucji wybiorą się z kielczanami w najciekawsze zakątki naszego miasta.
Początek roku to również czas, kiedy Muzeum Historii Kielc prezentuje eksponaty, które udało się pozyskać w ostatnich miesiącach. Wśród najciekawszych jest m.in. oryginalna płytka podłogowa wyprodukowana w czasie budowy dzisiejszego Wojewódzkiego Domu Kultury, statuetka-prototyp pomnika Homo Homini autorstwa Sławomira Micka, czy świece zapłonowe wyprodukowane przez kieleckie przedsiębiorstwo Wawrzyniak w latach 30. ubiegłego wieku.
Źródło: Urząd Miasta w Kielcach