Poniedziałek, 18 listopada 2024 - Klaudyny, Romana, Tomasza

Piazzolla na Dzień Kobiet A A A

Na Dzień Kobiet specjalnie dla publiczności FŚ – niepowtarzalne tango argentyńskie. Nie do tańczenia, lecz do słuchania, bo tu największe znaczenie ma muzyka. Na niezwykły wieczór zapraszają: Jadwiga Kotnowska – wybitna flecistka oraz Sławomir Berny – jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny perkusyjnej. Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Krzysztof Jakub Kozakiewicz.

W programie:

A. PIAZZOLLA Meditango na flet i orkiestrę smyczkową
A. MÁRQUEZ Danzón nr 2
A. PIAZZOLLA Violentango na flet i orkiestrę smyczkową
A. PIAZZOLLA Tres movimientos tanguísticos porteños
B. MARTINO Estate
C. COREA Armando`s Rhumba (arr. A. Jagodziński na flet solo, perkusję i smyczki)

JADWIGA KOTNOWSKA
Absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej, swą grę doskonaliła m.in. u Aurele Nicolet w Szwajcarii oraz Jean-Pierre Rampala i Alaina Mariona w Paryżu. Laureatka czołowych nagród siedmiu renomowanych międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. im. Królowej Zofii w Madrycie, im. Marii Canals w Barcelonie, im. G. B.Viottiego w Vercelli, im. V. Bucchiego w Rzymie oraz zdobywczyni Złotego Medalu i Grand Prix na festiwalu w Bordeaux. Koncertowała w większości krajów europejskich oraz na Dalekim Wschodzie i w USA. Występowała w prestiżowych salach koncertowych świata., Ma na swym koncie liczne prawykonania utworów kompozytorów polskich i zagranicznych. Jako pierwsza polska flecistka zagrała Koncerty fletowe H. M. Góreckiego z orkiestrą NOSPR, z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie i z orkiestrą Filharmonii Moskiewskiej w Sali Konserwatorium Moskiewskiego oraz koncert K. Pendereckiego pod dyrekcją kompozytora. Nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji, dla rozgłośni radiowych w Szwajcarii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych oraz dla wytwórni płytowych. Prowadzi kursy mistrzowskie w USA, Malezji, Finlandii, we Francji oraz w Royal College of Music w Londynie. W projektach łączących muzykę klasyczną z jazzem współpracuje z wybitnymi muzykami (Andrzej Jagodziński, Krzysztof Herdzin, Vitold Rek oraz Mike Richmond, USA). Zajmuje się także pedagogiką, prowadzi klasę fletu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
 
SŁAWOMIR BERNY
Muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Od 1987 współpracował z teatrami krakowskimi, w latach 1987-1992 z Filharmonią Krakowską. Uczestniczył w ponad 60 nagraniach i projektach muzycznych, m.in. z grupą Kroke, kabaretem Piwnica pod Baranami. W 1991 uzyskał dyplom w klasie instrumentów perkusyjnych Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2014 roku został laureatem Polskich Nagród Perkusyjnych „Eugeniusz” w kategorii „Perkusjonalista”. Grał w zespole Over time, w latach 1990-2000 występował w zespole Marka Grechuty. Współpracuje z Janem Kantym Pawluśkiewiczem oraz z Grzegorzem Turnauem, od 1994 jest artystą Piwnicy pod Baranami.
 
KRZYSZTOF JAKUB KOZAKIEWICZ
Ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie Marka Pijarowskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2011 wziął udział, jako najmłodszy uczestnik, w V Międzynarodowym Konkursie Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Gabriela Chmurę w Krakowie. Jako dyrygent zadebiutował w wieku lat siedemnastu na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, dyrygując założoną przez siebie młodzieżową orkiestrą Ad hoc. Od czasu ukończenia studiów współpracuje i koncertuje z wieloma znakomitymi polskimi orkiestrami filharmonicznymi. Posiada również bogate doświadczenie operowe, a  także doświadczenie w dziedzinie baletu. Od wielu lat artysta zajmuje się również działalnością edukacyjną. Od 2016 pełni funkcję kierownika artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. W sezonie 2013-2014 Krzysztof Kozakiewicz był dyrygentem – rezydentem Filharmonii Świętokrzyskiej w ramach zainicjowanego przez Instytut Muzyki i Tańca programu „Dyrygent – rezydent”.


Źródło: FŚ

Uroczysty koncert z okazji 25-lecia zespołu Strauss Ensemble

9 listopada 2024 r. w sali Teatralnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się uroczysty,...

Konkurs „Ach, świętokrzyskie czaruje” rozstrzygnięty

Poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Ach, świętokrzyskie czaruje”. W...

I Świętokrzyski Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach

Stoiska ze świątecznymi ozdobami, degustacje potraw regionalnych, występy artystyczne, zabawy i...

Europejski Dzień Kina Artystycznego 2024 w kinie Fenomen

Kino Fenomen działające w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zaprasza do wspólnego świętowania...

Listopadowa giełda kolekcjonerska w WDK

W najbliższą sobotę – 9 listopada – w godz. 7.00–13.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach...

„Kim tak naprawdę jesteśmy?” – „Matrioszka” w Kieleckim Teatrze Tańca

W sobotę, 19 października na Małej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca odbyła się premiera spektaklu...

Zmiana warty w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Michał Kotański odchodzi z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Stanowisko dyrektora będzie...

Narodowe Święto Niepodległości w WDK – koncert patriotyczny "Niepodległe piosenki"

11 listopada w sali Teatralnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystąpi Warszawska Orkiestra...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 65 343 135
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności