Lodospad, czyli zamarznięty wodospad to formacja, którą możemy podziwiać w górach typu alpejskiego np. w Alpach czy Himalajach. Lodospad na Kadzielni powraca po kilkuletniej przerwie. Ostatni raz powstał w 2019 roku. Lodospad oficjalnie zostanie otwarty 12 lutego o godzinie 11.00.
- Na skałach docelowo będzie wisiało 500 ton lodu. Nie należy podchodzić zbyt blisko, ponieważ istnieje możliwość, że kawałki lodu mogą się odrywać. Dlatego zachęcamy turystów i kielczan do tego, żeby oglądali lodospad, ale z bezpiecznej odległości. Najlepiej z alejki spacerowej, a jeżeli komuś jest mało, to może skorzystać z tyrolki, wystarczy zarezerwować termin i podjechać naprawdę bardzo blisko i zobaczyć wspinających się z góry - mówi Bartosz Świtek ze Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego.
Fot. bit.ly/lodospad_kadzielnia
Źródło: Urząd Miasta w Kielcach
- Na skałach docelowo będzie wisiało 500 ton lodu. Nie należy podchodzić zbyt blisko, ponieważ istnieje możliwość, że kawałki lodu mogą się odrywać. Dlatego zachęcamy turystów i kielczan do tego, żeby oglądali lodospad, ale z bezpiecznej odległości. Najlepiej z alejki spacerowej, a jeżeli komuś jest mało, to może skorzystać z tyrolki, wystarczy zarezerwować termin i podjechać naprawdę bardzo blisko i zobaczyć wspinających się z góry - mówi Bartosz Świtek ze Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego.
Fot. bit.ly/lodospad_kadzielnia
Źródło: Urząd Miasta w Kielcach












