Każdy startuje o dowolnej godzinie, pod warunkiem dotarcia na Krzemionki między godz. 10.00 a 11.00. Przed budynkiem muzeum rozdawane będą mapy na 2 etap trasy - odcinek około 10 km prowadzący wokół terenu Rezerwatu Krzemionki, w tym przez fragment tzw. Lasu Baczyńskiego. Na mapie znajdą się interesujące informacje związane z neolitycznymi kopalniami krzemienia pasiastego, które w 2019 r. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Po przejechaniu trasy ponowne spotkanie przy budynku muzeum, gdzie będzie ognisko (prowiant we własnym zakresie), podsumowanie spotkania, konkursy dla uczestników oraz nagrody dla tych, którzy w trakcie całego dnia jak i treningu przejechali największą liczbę kilometrów.
Dla tych, którzy pomimo wszystko chcą się spotkać na starcie, organizatorzy proponują spotkanie na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Starty w grupach po 10 osób rozpoczną się o godzinie 9.00, zbiórka już od godziny 8.30.
Każdy uczestnik rajdu proszony jest o pobranie aplikacji Rowerowa Stolica Polski. Niezbędne informacje znajdują się na stronie http://www.rowerowastolicapolski.pl. Warto prześledzić kwestie techniczne związane z funkcjonowaniem aplikacji, na niektóre modele smartfonów, aby uniknąć później kłopotów z zapisywaniem wyników.
Powrót z miejsca zakończenia rajdu odbywać się będzie we własnym zakresie.