„Wszystko wibruje, cały wszechświat i każda komórka naszego ciała. Zestrojenie się z wibracją świata daje pełnię jego przeżywania w przestrzeni dźwiękowej. Śpiew alikwotowy to najwyższa wibracja dźwiękowa, jaką człowiek jest w stanie osiągnąć przy użyciu aparatu głosowego.
To joga oddechu. To jedna z metod niwelowania psychicznych blokad. To możliwość tworzenia własnej niepowtarzalnej muzyki i współpracy z innymi muzykami.
Żeby dotrzeć do źródła rzeki, trzeba iść pod prąd. To długa droga, trwa około osiem do dziesięciu lat. O tym, czy nią pójdziecie, zdecyduje wasza wrażliwość na dźwięki. Będę wam towarzyszył w tej drodze, pokazując ćwiczenia i różne możliwości wykorzystywania śpiewu alikwotowego w nurcie muzyki intuitywnej. Każda norma działa oziębiająco na muzykę. Muzyka intuitywna łamię jej matematyczny kanon. Każdy oddycha inaczej, w każdym świat śpiewa inaczej. Pozwólcie sobie śpiewać na swoich zasadach“ – napisał o warsztatach Krzysztof Wrona.
Finisaż rozpocznie się o godz. 17.00 od oprowadzania kuratorskiego po wystawie. Około godz. 18.00 z koncertem wystąpi Wielokulturowy Zespół Ludowy „Wioha” w składzie: Dorota Cuprjak (śpiew), Krzysztof Wrona (śpiew, akordeon, bęben), Asteniusz Cuprjak (gitara, akordeon, wokal) – założyciel zespołu "Jaźna" i członek zespołu "Nowica 9", Sławomir Forysiak (bębny) – muzyk zespołu "Nowica 9", Grzegorz Pardela (bęben, talerze).
Kurator Jan Sajdak tak napisał o wystawie: „Leśniczówka w Dąbrowie Dolnej koło Bodzentyna to miejsce niezwykłe, wyjątkowy, oddolny, niezależny ośrodek kulturalny w Górach Świętokrzyskich. W pochodzącym z początku wieku drewnianym gospodarstwie, użyczonym przez Świętokrzyski Park Narodowy Stowarzyszeniu na Rzecz Odnowy Wsi ODNOWICA, mieszkają artyści Daria Kozłowska-Wrona i Krzysztof Wrona. Zjeżdżają się do Leśniczówki regularnie ludzie kultury z całej Polski, muzycy, malarze, rzeźbiarze, ludzie teatru, filmowcy. Na wystawie prezentujemy artystyczne środowisko skupione wokół Leśniczówki”.
Na wystawie w BWA pokazano rysunki i leśne tkaniny Darii Kozłowskiej-Wrony, szyte rzeźby i rysunki Ewy Dąbrowskiej, materiały wideo Mateusza Romaszkana, który od dłuższego czasu zbiera materiały do filmu o Leśniczówce, obraz Mateusza Gromadzkiego i instalację Mateusza Gromadzkiego i Mateusza Romaszkana, obiekty świecące i niezwykłe laleczki Krzysztofa Wrony, rysunki Elizy Paś, film Piotra Pardeli, rzeźby plecione Jana Sajdaka.
Źródło: BWA