Na stronie PIK
www.pik.kielce.pl znajdują się materiały filmowe, fotografie z różnych zakątków naszego regionu, życiorysy ludzi związanych z kulturą i regionem świętokrzyskim, w tym biogramy twórców ludowych. Można tu znaleźć informacje o sztuce, folklorze i turystyce województwa świętokrzyskiego, porady językowe, przeczytać artykuły na temat zapomnianych tradycji i obrzędów oraz zanikających zawodów, a także obejrzeć relacje z imprez kulturalnych, artystycznych, koncertów i festiwali. Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z kursów i szkoleń e-learning , które skierowane są zarówno do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak i osób dorosłych. Na stronach PIK promowana jest również twórczość artystyczna amatorów i hobbystów, młodych pisarzy, artystów, zespołów muzycznych i grup teatralnych. Wszystkie zgromadzone treści uzupełnia dokumentacja fotograficzna. Współpracujemy z placówkami i instytucjami kultury z terenu Kielc i województwa świętokrzyskiego. Na stronach PIK zamieszczane są informacje o imprezach kulturalnych i wydarzeniach organizowanych przez świętokrzyskie instytucje kultury. Dla ośrodków kultury PIK to świetne miejsce na bezpłatną promocję. Na stronach PIK dostępny jest również kalendarz imprez kulturalnych, w którym można znaleźć informacje na temat planowanych wydarzeń w regionie świętokrzyskim. Mamy możliwość transmitowania imprez, koncertów i festiwali oraz innych wydarzeń kulturalnych, a relacje z nich oraz reportaże i wywiady zamieszczane są na naszych stronach, dzięki czemu PIK przyczynia się do promocji miasta i regionu. Posiadamy studia radiowe i telewizyjne, gdzie nagrywane są wywiady z ciekawymi ludźmi kultury oraz młodymi artystami. W naszym studiu telewizyjnym gościliśmy już między innymi: Annę Dymną, Rafała Olbińskiego, Aloszę Awdiejewa, Czesława Mozila, Wojciecha Cejrowskiego, Michała Bajora, Piotra Galińskiego. Wywiadów udzielili nam również m.in. Maria Czubaszek, Jan Machulski, Grażyna Brodzińska, Katarzyna Groniec, Bogusław Kaczyński, Wiesław Myśliwski, Dawid Podsiadło i Grzegorz Turnau.
Portal prowadzi także działalność edukacyjną, organizując spotkania dla uczniów i studentów zainteresowanych pracą dziennikarską i operatorską, z możliwością zwiedzania studia telewizyjnego. W 2018 roku naszym partnerem został Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Praca redakcji PIK była już niejednokrotnie zauważona i doceniona. Portal Informacji Kulturalnej w 2009 roku został nagrodzony Świętokrzyską Nagrodą Kultury przyznawaną przez marszałka województwa świętokrzyskiego. PIK był również nominowany do nagrody Dobroczyńca Kultury Polskiej w kategorii Opiekun Medialny, przyznawanej przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Film "
Nie święci garnki lepią" opowiadający o pracy garncarzy, zrealizowany przez zespół PIK, został zakwalifikowany do XV Ogólnopolskiego Niezależnego Przeglądu Form Dokumentalnych NURT i wyróżniony nagrodą specjalną. Dziennikarze PIK zostali również nagrodzeni w konkursie "
Złote Pióro Marszałka" za programy telewizyjne prezentujące ciekawe zakątki ziemi świętokrzyskiej. W 2018 roku PIK zajął II miejsce w konkursie regionalnym „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego” w kategorii
Projekt w zakresie prowadzonej edukacji kulturalnej, animacji kultury oraz szeroko rozumianej promocji, upowszechniania kultury i sztuki województwa świętokrzyskiego.
http://pik.kielce.pl/aktualnosci/pik-laureatem-ii-miejsca-konkursu-cyfrowe-20-lt-swietokrzyskiego-.html
W latach 2015-2016 uruchomiony został na portalu moduł do odbioru artykułów i filmów przez osoby słabosłyszące i niewidome.
http://pik.kielce.pl/o-nas/ludzie