Michał Zabłocki znany jest głównie z tekstów piosenek krakowskich artystów z Piwnicy pod Baranami. Poza Grzegorzem Turnauem jego teksty śpiewają: Anna Szałapak, Beata Rybotycka, Agnieszka Chrzanowska i Jacek Wójcicki. Prawie 20 lat temu postanowił także zreformować poezję polską. W Programie Rewolucji Poetyckiej „Multipoezja” Michał Zabłocki liczył na zmianę sposobu postrzegania poezji oraz podniesienie jej rangi we współczesnym cyfrowym świecie. Dlatego stworzył nowe formy wierszy m.in.: chodnikowe, które po każdej zimie pojawiają się na ulicach Krakowa, poezję na murze – nieprzerwanie od roku 2006 wyświetlaną na ul. Brackiej oraz multipoezję tworzoną wspólnie z użytkownikami internetu. Kilka lat później stworzył także nadal istniejący i popularny serwis Emultipoetry.eu, przeznaczonych dla wielbicieli, twórców poezji.
Sława, jaką zawdzięczał piosenkom i rewolucji, przełożyła się także na popularność jego „typowej” twórczości. Jest autorem kilkunastu tomików poezji, także tej tworzonej z internautami. Jego wiersze, jak czytamy na stronie Culture.pl, dorastały razem z nim. Pisze także piosenki do spektakli teatralnych. Michał Zabłocki napisał także książkę o swojej mamie, wybitnej aktorce Alinie Janowskiej.
Spotkanie w ramach cyklu "Rzecz(nie)pospolita poetów”, zatytułowane „Poezja na murze”, poprowadzi poeta, aktor i reżyser Szczęsny Wroński, a wiersze Zabłockiego recytować będzie Barbara Wrońska. Usłyszymy je także w wersji muzycznej grającego na gitarze i śpiewającego Michała Zapały.
Źródło: KCK