Warsztat skierowany jest nie tylko do osób zainteresowanych teatrem w szeroko rozumianym pojęciu, które chciałyby wzbogacić swój warsztat o nowe umiejętności. W jego trakcie kursanci poznają, jak krok po kroku zaprojektować i zbudować lalkę cieniową oraz elementy scenografii, sprawdzą możliwości animacyjne swojej lalki oraz to jak można ją zaprezentować na ekranie (element sceniczny w teatrze cieni) oraz dowiedzą się, jak wykorzystać zdobyte umiejętności do zbudowania etiudy teatralnej, a co za tym idzie spektaklu (bądź jego części) opartego na tej technice.
Mateusz Wróbel – instruktor teatralny, aktor. Absolwent animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu pedagogiki teatru "Pracownie 2012" w ramach programu Małopolskiego Instytutu Kultury "Dilettante – teatr w ruchu" oraz kursu "Istnienie w dłoni – animacja przedmiotu, kreacja i animacja marionetki ceramicznej i tradycyjnej". Na stałe związany z Teatrem Figur, gdzie pracuje jako aktor i pedagog teatru.
Zajęcia potrwają sześć godzin dydaktycznych, a po ich zakończeniu uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Podczas warsztatów obowiązuje luźny strój, w którym można swobodnie się poruszać i ćwiczyć.
Karty zgłoszeń, dostępne w załączniku poniżej, przyjmowane będą w terminie do 13 lutego 2020 roku na adres mailowy: hguza@wdk-kielce.pl. Dodatkowych informacji o warsztatach udziela Hubert Guza, nr tel.: 41 36 55 134.