Czwartek, 25 czerwca 2026 - Łucji, Witolda, Wilhelma

Muzeoterapia w Muzeum Narodowym w Kiecach A A A

„Muzeoterapia” to coroczna konferencja grupy naukowców, praktyków,
osób zainteresowanych socjoterapeutycznymi i psychoterapeutycznymi
metodami pracy stosowanymi w muzeach. Podczas dwudniowego spotkania
omawiane będą relacje beneficjentów programów edukacyjnych i
pracowników różnych instytucji z dziedzictwem kulturowym.
W ramach konferencji  odbywają się dwie sesje krótkich wykładów
monograficznych. W tym roku poruszane będą kwestie związane z
działaniami arteterapii oraz samej muzeoterapii. Postawienie pytania:
„jak to działa?”, pozwoli przyjrzeć się szerzej nie tylko samym
działaniom edukacyjnym  z szeroko rozumianej edukacji muzealnej czy
edukacji z wykorzystaniem sztuki, ale również odwoła do bezpośrednich
doświadczeń uczestników konferencji. Zarówno prelegenci jak i
uczestnicy będą mogli porównać doświadczenia własne z podjętymi
tematami.
W drugim dniu konferencji odbędą się warsztaty pokazujące szerokie
spektrum wykorzystania sztuki w działaniach edukacyjnych. Działania
twórcze pokażą, jak sztuka i dzieło wpływają  na nasze emocje oraz
jak kontakt bezpośredni z dziełem sztuki zmienia nasze postrzeganie i
buduje relacje: dzieło – odbiorca.
Dzięki okulografom, będzie okazja „złapać” nieuchwytne, jakby się mogło 
wydawać, zapisy uczuć wywoływanych przez określone dzieła sztuki
 oraz sprawdzić jakie dzieła najpełniej oddają nasze emocje.
Szczegółowy program konferencji na stronie https://mnki.pl/pl/muzeoterapia/program
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 429 111
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności