Narzędzia cyfrowe mogą wspomagać proces edukacji i rozwijać wśród młodzieży kluczowe kompetencje przyszłości. Tegorocznemu spotkaniu w Toruniu towarzyszy kluczowe pytanie:
od czego zależy przyszłość i na co powinniśmy postawić w edukacji?
Zakłada się, że w świecie, w którym 65% dzieci w wieku szkolnym będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie powstały (
za: World Economic Forum –
przyp. aut.), szczególnie należy zadbać o rozwój u przyszłych pokoleń wyobraźni, krytycznego myślenia, pracy zespołowej i umiejętności prowadzenia dyskusji, bowiem już w 2030 roku kompetencje poznawcze, społeczne i emocjonalne będą odgrywać równie ważną rolę na rynku pracy, jak zaawansowane umiejętności programistyczne (
za: McKinsey Global Institute-
przyp.aut.).
Specyfiką toruńskiego spotkania będzie dodatkowo refleksja nie tylko nad digitalizacją edukacji, ale w szczególności debata nad użyciem cyfrowych narzędzi w naukach humanistycznych.
Do spotkania organizatorzy zapraszają wszystkich nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy posługują się lub chcą posługiwać się sprawniej narzędziami cyfrowymi w rozwoju i edukacji swoich podopiecznych. Przed uczestnikami Forum dwa dni dyskusji, warsztatów i prezentacji dobrych praktyk.
Zapisy są prowadzone na www.digitykon.pl do dn. 20 października.
Wydarzenie jest bezpłatne. Organizator gwarantuje nocleg, wyżywienie podczas Forum oraz bezpłatne zwiedzanie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna oraz ze środków Fundacji PZU.
Więcej na stronie
www.digitykon.pl
(na podst. not. pras.)