Angela Hampel urodziła się w 1956 w Räckelwitz. W latach 1972-1977 pracowała w charakterze pracownika leśnego, kierowcy i wychowawcy młodzieży. Od roku 1977 do 1982 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Jest freelancerką, zajmowała się m.in. ceramiką, performancem, instalacją. Inicjatorka i współzałożycielka Drezdeńskiej Secesji ’89. Laureatka m.in. Nagrody im. Marianne-Werefkin i nagrody specjalnej za „100 Sächsische Grafiken”, stypendystka Ohio Arts Council w USA. W latach 1992-2004 uczestniczyła w wyprawach na najwyższe szczyty świata, m.in.: Kilimandżaro, Aconcagua, Elbrus. Żyje i pracuje w Dreźnie. W Kielcach zaprezentowała swoje malarstwo.
„Uwikłana w mityczne wymiary zjednoczenia zwierząt i ludzi Angela Hampel tworzy obrazy kobiet, które przeciwstawiają się skostniałym strukturom patriarchalnym i świadomie decydują o własnym szczęściu i nieszczęściu” – napisała w katalogu Karin Weber.
Finisaż będzie też ostatnią okazją do zobaczenia także wystawy hinduskiego artysty Vinaya Sharmy (Galeria Dolna, collage, instalacje, video) oraz ekspozycji prac młodych adeptów fotografii „Mali odkrywcy – wielkie możliwości” (Galeria Mała).
Na następne wystawy BWA zaprasza od 5 października. Zaprezentuje wtedy papierowe instalacje Ewy Rosiek-Buszko na wystawie „Paper Gami Image”, jubileuszową ekspozycję malarstwa z okazji 50-lecia pracy twórczej Leszka Nicińskiego oraz fotograficzną wystawę „Supremus” prezesa Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików Artura Dziwirka.
Źródło: BWA