Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość, bazując na informacjach o domkach i mebelkach dla lalek, wykonać miniaturowe pomieszczenia, mianowicie cukiernię i plażowy bar, własnoręcznie skonstruować zabawkę, nawiązującą do wzorów wytwarzanych przez regionalnych twórców ludowych, czy też zgłębić tajniki animacji wycinankowej i wykonać postacie i tła, które posłużą do stworzenia filmu. Nie zabraknie także odniesień do najnowszej wystawy „Kolorowy świat klocków”, w formie zajęć skupionych wokół tej niezwykle popularnej zabawki. Wobec tego, iż zabawki z okresu PRL-u stanowią dużą część zbiorów muzeum, pojawią się też najpopularniejsze gry i zabawy z tego okresu, połączone z zachętą do samodzielnego wykonywania zabawek wzorowanych na tych z PRL-u. Wśród bogatej oferty znajdą się też propozycje dla miłośników różnego rodzaju zagadek logicznych, łamigłówek i gier rozwijających kreatywne myślenie.
Podczas kolejnych spotkań dzieci zgłębią tajniki zawodu detektywa i za sprawą zajęć w pracowni konserwatorskiej wprowadzone zostaną w dokumentacyjne i konserwatorskie niuanse pracy muzealnika, a zdobyte informacje będą mogli zastosować w praktyce. Nie zabraknie też warsztatów muzycznych i zabaw ruchowych, w tym z użyciem chusty animacyjnej oraz nawiązujących do zabaw przedwojennych, a nawet jeszcze starszych, pochodzących z XIX w.
Zajęcia będą się odbywać od 3 do 27 lipca w Muzeum Zabawek i Zabawy (pl. Wolności 2), Aptece Wyobraźni (ul. Mickiewicza 1) oraz w Muzeum Laurensa Hammonda (ul. Kościuszki 13) w godz. 10.00-12.00. Szczegóły dostępne na: www.muzeumzabawek.eu
Źródło: Muzeum Zabawek i Zabawy