Radom - przed wojną jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych II RP. Po 1939 r. miejsce stacjonowania niemieckich sił policyjnych i wojskowych oraz ośrodek, z którego terror rozchodził się na cały dystrykt radomski. Represje uderzyły w przedstawicieli elit i zwykłych ludzi, mieszkańców miast i wsi, działaczy podziemia i ludność cywilną, Polaków i obywateli polskich żydowskiego pochodzenia.
W kolejnym tomie z serii „Zapisy terroru” publikowane są zeznania składane przez mieszkańców regionu przed Główną Komisją Badania Zbrodni Niemieckich w Polsce. Jest to glos naocznych świadków, którzy przeżyli tragedię wojny. Historię Radomia pod okupacją niemiecką ukazana jest przez pryzmat ich doświadczeń.
Spotkanie promocyjne odbędzie się 10 maja o godzinie 17:30 w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach przy ulicy Zamkowej 3. Wezmą w nim udział dr hab. prof. UJK Jerzy Gapys – historyk z Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, dr Tomasz Domański – historyk z oddziału IPN w Kielcach i Ewa Kołomańska z Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.