Tereny rezerwatów przyrody nieożywionej cechują się dużym nagromadzeniem interesujących zjawisk, świadczących o bogatej przeszłości geologicznej i historycznej. Bezpośredni kontakt z przyrodą jest najlepszą formą poznania otaczającego nas środowiska.
Głównym celem realizowanych zajęć jest możliwość bezpośredniej obserwacji stanu środowiska przyrodniczego rezerwatów geologicznych miasta. Wybitne walory naukowe i dydaktyczne Kadzielni, Ślichowic i Wietrzni stwarzają bowiem możliwość przeprowadzania nietypowej lekcji geologii i ekologii na świeżym powietrzu – informuje kierownik Centrum Geoedukacji Michał Poros. W trakcie warsztatów Kieleckiego Tournee Geologicznego wykorzystane zostaną techniki pracy grupowej, które w szczególny sposób pobudzać będą wrażliwość uczniów na otaczającą ją przyrodą. Edukatorzy z Geoparku Kielce za pomocą prostych objaśnień i ćwiczeń będą starali się przedstawić najważniejsze fakty dotyczące przeszłości geologiczne Kadzielni, Ślichowic i Wietrzni.
Ubiegłoroczne warsztaty terenowe spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony szkół regionu świętokrzyskiego.
Zajęcia w ramach Kieleckiego Tournee Geologicznego odbywać się będą w określone wtorki (od kwietnia do czerwca) w godzinach 10.00 i 12.00. W warsztatach mogą wziąć udział szkolne grupy zorganizowane (maks. 30.osób). Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego wymagana jest wcześniejsza rezerwacja (
rezerwacje@geopark-kielce.pl). Szczegóły dotyczące Kieleckiego Tournee Geologicznego znajdują się na stronach internetowych Geoparku Kielce:
www.geopark-kielce.pl i
www.centrum-geoedukacji.pl, w zakładce /Aktualności/.