godz. 9:00 – 11:30 "Nasza historia"
KOCHANA CÓRECZKO - 52' - REŻ. EWA ŻMIGRODZKA, KRZYSZTOF ZWOLIŃSKI
Wstrząsająca ogromem cierpienia rekonstrukcja codziennego bytowania przymusowych lokatorek warszawskiego getta żydowskiego, zawarta w "cudem ocalonych" ich listach do rodziny i przyjaciół.
RZEŹ WOLI - 49' - REŻ. RAFAŁ GEREMEK
Filmowa rekonstrukcja szerzej dotąd nieznanej pacyfikacji warszawskiej dzielnicy
GDZIE JEST POROZUMIENIE GDAŃSKIE? - 39' - REŻ. KRZYSZTOF BROŻEK
Filmowy obraz daremnych poszukiwań ... oryginału Porozumienia Gdańskiego - zwycięskiego dokumentu zwycięstwa Solidarności w 1981 roku.
godz. 12:30 – 14:30 "Mocni ludzie"
DROGA WETERANA - POKONAĆ HAŃCZĘ - 30' - REŻ. RAFAŁ MAKOLĄDRA
Filmowy portret polskiego bohatera z Afganistanu, który swoją niepełnosprawność wojenną skutecznie leczy adrenaliną sportowego wyczynu, służącego pomocy dla potrzebujących.
ŁOWCA - 11' - REŻ. IZABELA SZUKALSKA
Reporterska notacja ekspiacyjnej akcji "przestępcy", pomagającemu policji w łowach na ... pedofili.
CHCĘ BIEGAĆ - 11' - REŻ. SYLWIA MICHAŁOWSKA
Budująca sylwetka młodej inwalidki, która sama planuje powrót do sportowego wyczynu.
ŚWIAT WEDŁUG ŁUKASZA - 26 ' - REŻ. PIOTR SOCHA
Krzepiący życiowo wizerunek młodego naukowca, świadomego, że jego dokonania mają służyć i polskiemu społeczeństwu i otaczającej go przyrodzie rodzinnej "małej ojczyzny".
TAKI TROCHĘ CHORY - 16' - REŻ. MONIKA SKRZYPCZAK
Reporterskie odkrycie popularnego w młodzieżowym kręgu - "stand-up-owca" Jacka Nocha z Sosnowca, który swoje satyryczne występy traktuje jako "leczniczą terapię".
MOJA SONATA KSIĘŻYCOWA - 19' - REŻ. BARBARA KACZYŃSKA
Budujące filmowe exemplum losów młodego muzyka, który dzięki maestrii medycznej profesora Henryka Skarżyńskiego odzyskuje nie tylko słuch, ale i staje na progu wielkiej artystycznej kariery.
godz. 16:30 – 18:30 "Artyści"
ZDZINKU , KIM TY CHCESZ W ŻYCIU ZOSTAĆ - 51' - REŻ. ALEKSANDRA REK
Zadziwiający wielobarwnością filmowego malunku portret łódzkiego poety i człowieka teatru - Zdzisława Jaskuły (1951-2015 ), bezbłędnie poruszającego się i w świecie literackiej bohemicznej ułudy i w buncie przeciw zniewolonej przez komunizm rzeczywistości, a także w trudnej realności "menelskiego" łódzkiego otoczenia.
PATRYCJA MEUNIER - 24' - REŻ. ALICJA GRZECHOWIAK
Sylwetka twórcza paryskiej rzeźbiarki, której wybór podlaskiej wsi na miejsce swego bytowania i twórczości, zadziwia konsekwencją twórczych i życiowych poszukiwań.
DAR ŻYCIA - 15' - REŻ. WOJCIECH KRÓLIKOWSKI
Wyrafinowana forma reporterskiego wspomnienia filmowego, czyli profesor Zbigniew Religa nie tylko w pamięci swoich najbliższych współpracowników, ale i w umyśle i ciele swego pacjenta - Tadeusza Żytkiewicza, któremu uratował życie dzięki przeszczepowi przed 29 laty (w jego 61 roku życia ), a który żyjąc stanowi przykład bezprzykładnego artyzmu profesora.
PRZECIEŻ TU JEST WSZYSTKO - 25' - REŻ. BEATA HYŻY - CZOŁPIŃSKA
Wizerunek leśniczki z dziada-pradziada - Barbary Bańki z Białowieży , której pasja prawdziwego obcowania z przyrodą, nakazała zamianę strażniczej strzelby na malarską paletę, uwieczniającą uroki Białowieskiego Parku Narodowego.
ZWIERZĘ NA PAPIERZE - 33' - REŻ. GRZEGORZ LINKOWSKI
Ekspresywna impresja filmowa, przywołująca niezwykłą postać grafika i kaligrafa, plakacisty i ilustratora książek - Andrzeja Kota (1946-2015), którego nietuzinkową wyobraźnię przypomina kamienica lubelskiej Starówki - miejsce jego życia i twórczości.
Źródło: KCK