W Europie sztuka cyrkowa rozkwitła w średniowieczu, wraz z pojawieniem się wędrownych aktorów - kuglarzy, zwanych też hecarzami. Pokazy odbywały się wówczas na ulicach miast, jarmarkach i festynach. Do wędrownych trup należeli linoskoczkowie, żonglerzy, połykacze ognia, mimowie i komedianci.
Pierwszy stały cyrk w Polsce wybudowała w Warszawie w 1883 Wilhelmina Ciniselli. Rodzina Cinisellich prowadziła cyrk do 1914 r. Po odzyskaniu niepodległości właścicielami cyrków byli Stanisław Mroczkowski i bracia Staniewscy. Po II wojnie światowej powołano Dyrekcję Państwową Cyrków z siedzibą w Łodzi. W 1950 w Julinku powstała baza cyrkowa z zapleczem szkoleniowo-technicznym. W 1967 r. powołano Państwową Szkołę Cyrkową w Julinku, która później nazywała zmieniła się w Państwowe Studium Cyrkowe i działa do 1999 roku. Po likwidacji instytucji utworzono Państwową Szkołę Sztuki Cyrkowej w Warszawie.
Cyrk Reymondo wystąpi w Solcu-Zdroju. Zapraszamy w sobotę, 15 listopada, o godz. 16.00, do sali widowiskowej GCK w Solcu-Zdroju. W programie wiele atrakcji w wykonaniu artystów ze Słowacji i Węgier, m.in. klaunów, żonglerów, fakirów. Będą także tresowane gołębie i psy.