Przedstawienie zobaczymy 17 października o godz. 12.00 i 15.30. Bilety w cenie 8 zł dla wszystkich, bez względu na wiek. Istnieje możliwość zorganizowania w tym dniu spektaklu dla grup zorganizowanych w specjalnej cenie. Rezerwacje pod nr telefonu 501 354 839.
Spektakl „Historie domowe” – przestrzeń domu, jeden klaun i masa rzeczy codziennego użytku, z których każda jest inspiracją do opowiedzenia krótkiej historii. Opowieść o rzeczach powszednich, które przydarzają się każdemu, ale każdemu przydarzają się inaczej. Pod kołdrą zwykłości uśpione są żart, groteska i niezwykłość. Połączenie języka teatru, cyrku z poetyką czeskich kreskówek. Spektakl familijny dla wszystkich od 2 do 102 lat.
„Akcja abstrakcja” – spotkanie z klaunem nie kończy się na spektaklu. W klimacie historii,
które wydarzają się w domu wszyscy widzowie staną się artystami i przy pomocy specjalnych maszyn zrobionych ze śmieci stworzą dzieła sztuki abstrakcyjnej.
Klaun Rufi Rafi vel Rafał Biesiada. Z wykształcenia animator kultury i pedagog, absolwent UW i UJ. Performer, a jednocześnie współpracownik organizacji pozarządowych, zaangażowany w powstawanie inicjatyw kulturalnych. Ideowiec promujący ideę "Nowego Cyrku". W ostatnim czasie współpracuje m.in. z kabaretem średniowiecznym Cornu Cervi, cyrkiem stacjonarnym Cyrkland i Zdrojowym Teatrem Animacji w Jeleniej Górze. Występuje ze swoim Teatrem Jednego Klauna Rufi Rafiego w kraju i zagranicą, na ulicach miast i miasteczek, scenach, festynach i festiwalach.
Teatr Jednego Klauna Rufi Rafiego to działania interaktywne, przeprowadzane w rozmaitych okolicznościach, zarówno scenicznych jak i ulicznych. Spotkania z klaunem cechuje duża doza improwizacji i działań z publicznością. Klaun wciąga do swoich działań uczestników spotkania, tworząc z nimi na bieżąco pełną humoru ulotną rzeczywistość, nietrwałą jak bańka mydlana, „odjechane kuku na muniu”. W działaniach wykorzystywane są różnorodne techniki, między innymi: klaunowe gagi, dowcipy sytuacyjne, żonglerka, skręcanie balonów, elementy pantomimy, bańki mydlane rozmaitej wielkości.
Źródło:
Stowarzyszenie Kulturotwórcze „Nie z tej Bajki”