Koncert odbędzie się 12 października w kościele pw. Wszystkich Świętych o godz. 19.00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Leszek Kołodziejski - akordeonista urodzony w Starachowicach w 1981 r. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od 2005 roku zatrudniony w macierzystej uczelni, obecnie na stanowisku adiunkta (od 2012 r.). Występuje jako solista i kameralista. Koncertował m.in. na festiwalu Fiesta della Musica w Rzymie, „Spring Voices” w Moskwie, Alkagran – Jesiennym Festiwalu Muzycznym w Czechowicach-Dziedzicach i wielu innych w kraju i za granicą. Współpracował jako solista z orkiestrami Filharmonii Łódzkiej, Vogtland Philharmonie Greiz Reichenbach, Orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej. Jest laureatem konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich (I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli - Chorwacja, 2007, II nagroda oraz Nagroda Specjalna w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Gdańsku - 2005, I nagroda w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu - 2004, 1998, 1997). Jest stypendystą Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2009), nagrody III stopnia Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi (2006), Stypendiów Artystycznych Ministra Kultury (1997, 1999, 2003 i 2005). Za wybitne osiągnięcia otrzymał nagrodę I stopnia Prezydenta Miasta Starachowic (1996). Od kilku lat jest jurorem konkursów i festiwali muzycznych w Polsce i za granicą. Jako muzyk, aranżer, autor opracowań muzycznych stale współpracuje z łódzkimi teatrami – im. St. Jaracza, Nowym, Lalek „Arlekin”, Małym w Manufakturze, Powszechnym. Jest współtwórcą Radiowej Filharmonii New Art, Polskiej Fundacji Promocji Kultury Muzycznej oraz grupy muzycznej „Yanta”.
Robert Stefański - urodził się w 1981 roku w Zgierzu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie klarnetu starszego wykładowcy Ryszarda Ryczla (dyplom z wyróżnieniem) oraz studiów podyplomowych w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu prof. Andrzeja Janickiego. Na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach zdobywał nagrody i wyróżnienia, występując jako solista i kameralista, m.in. na Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku (1994) - I miejsce; Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Indywidualności Muzycznych im. A. Tansmana w Łodzi (2002) i (2008) – finalista; i wielu innych. Współpracuje z Polską Operą Kameralną, Filharmonią Radiową „New Art.”, orkiestrą kameralną „Camerata Mazovia”, Radomską Orkiestrą Kameralną oraz z Filharmonią Łódzką. Jest założycielem i członkiem kwartetu klarnetowego „Subito Quartet” oraz tria fortepianowego „Divers Trio”. Kilkakrotnie występował jako solista z Big-Bandem Akademii Muzycznej w Łodzi prowadzonym przez ad. Jacka Delonga. Dokonał nagrań dla Radia Łódź oraz Programu II Polskiego Radia. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora sztuki. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Zgierzu.
Leszek Kołodziejski i Robert Stefański – dwie indywidualności muzyczne, tworzące od 2013 roku duet akordeonowo-klarnetowy o nazwie Acustico Duo. Zespół, który powstał z potrzeby dzielenia się ze słuchaczami muzyką różnych stylów począwszy od Bacha, a skończywszy na kompozytorach współczesnych.
Duet akordeonowo-klarnetowy zaprezentuje utwory:
J. S. Bach – Aria na strunie g
I. Albeniz – Tango
N. Paganini/ B. Goodman - Kaprys XXIV
J. Brahms – Taniec węgierski
K. Miaskow – Taniec mołdawski (akordeon solo)
A. Piazzolla – Etiuda Tango (klarnet solo)
S. Joplin – Ragtime
Béla Kovács – Sholem-alekhem, rov Feidman!
V. Monti – Czardasz
Grzegorz Skiba (gitara flamenco, cajón). Uczył się gry na gitarze klasycznej w starachowickiej szkole muzycznej I st. oraz w lubelskim liceum muzycznym. Ukończył Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich i warsztatach. W czasie trwania studiów zainteresował się głębiej muzyką hiszpańską, której tematyka często przewijała się w jego występach solowych i kameralnych. Bardzo naturalnie flamenco stało się głównym nurtem jego działalności koncertowej. Od 2004 roku jest członkiem zespołu Viva Flamenco. Prowadzi działalność koncertową, współpracując także z wieloma zespołami (Duo Soniquete, Por Fiesta, Orkiestra Miasta Tychy Aukso), tworząc różne projekty muzyczne. Zajmuje się również prowadzeniem działalności pedagogicznej – prowadzi klasę gitary w ZSM w Tychach oraz w ZPSM w Katowicach. Od tego roku wykłada przedmiot Podstawy Flamenco w Akademii Muzycznej w Katowicach.
Michał Czachowski (gitara flamenco, cajón). Gitarzysta flamenco, kompozytor, publicysta, architekt. Urodził się w 1974 roku. Wychowywał się w otoczeniu muzyki flamenco. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 12 lat. Swe umiejętności rozwijał między innymi u boku takich gitarzystów flamenco jak Rafael Cortés, Gerardo Núñez i Salva del Real. W 2004 oraz 2005 roku został uznany przez pismo Gitara i Bas za najlepszego gitarzystę flamenco. Jego debiutancki album Indialucia został nagrodzony nagrodą Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku i został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka 2006. Założyciel zespołu muzyki flamenco Viva Flamenco oraz międzynarodowego projektu Indialucia. W obu składach nagrywał dla stacji telewizyjnych i radiowych oraz współtworzył muzykę do filmów. Jego zespół Viva Flamenco! jest laureatem kilkunastu konkursów muzycznych, stając się najlepszą formacją tego typu w kraju. Michał Czachowski występował z wieloma znanymi artystami hiszpańskimi, amerykańskimi oraz indyjskimi. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Pawłem Kukizem, Markiem Bałatą, Blue Café i Kapelą ze Wsi Warszawa. Wykonywał koncerty m.in. w USA, Indiach, Meksyku, Singapurze, Omanie, Turcji, Rosji, Białorusi oraz w prawie wszystkich krajach Europy.
Duet gitarowy zaprezentuje utwory:
Callejon de la Luna (taranta) - muz. Vicente Amigo
Kyabathe (bulerias) - muz. Michał Czachowski
Tres Notas Para Decir Te Quiero (rumba) - Vicente Amigo
Puente de los Alunados (Tanguillos) - muz. Gerardo Núñez
Al Niño Miguel (fandangos) - muz. Rafael Riqueni
La Lola (rumba) - muz. Paco Peña
Patryk Lipa urodził się w 1990 roku w Berlinie. Po przeprowadzce do Starachowic w 2002 r. rozpoczął naukę gry na organach u Aleksandry Skowrońskiej, organistki kościoła Wszystkich Świętych w Starachowicach. W latach 2005-2010 kontynuował naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie organów Rafała Wróbla. Od 2010 r. studiuje grę na organach na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Jarosława Malanowicza i dra Jarosława Wróblewskiego. W roku akademickim 2013/2014 studiował w Instytucie Muzyki Kościelnej w Berlinie w klasie organów prof. Leo van Doeselaara oraz w klasie improwizacji organowej i gry liturgicznej prof. Wolfganga Seifena. Jest laureatem wielu nagród, m.in. II nagrody na X Międzynarodowym Konkursie Organowym w Biarritz (Francja, 2011). Jako organista liturgiczny i koncertowy występuje w Polsce i za granicą (Niemcy, Francja, Włochy, Litwa, Słowacja). Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez wybitnych organistów polskich i zagranicznych. W latach 2007-2013 występował jako klawesynista w Zespole Muzyki Dawnej "Basso Continuo"
z Radomia. W latach 2011-2013 pełnił funkcję organisty parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Starachowicach.
W programie utwory:
J. S. Bach - Toccata F-Dur BWV 540a - 10 min.
F. Liszt - Ave Maria d'Arcadelt - 5 min.
L. Lefebure-Wely - Sortie - 4 min.
Źródło:
Starachowickie Centrum Kultury