Jak co roku patronat honorowy nad marszem objęła Karolina Kaczorowska – żona nieżyjącego prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Marsz zakończył się na placu Wolności w Kielcach, gdzie odsłonięty został pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Pomnik przedstawia marszałka siedzącego na koniu. W postument została wmurowana szkatuła z ziemią, która pochodzi z miejsca zesłania Józefa Piłsudskiego, a także z miejsc naznaczonych krwią poległych w powstaniach narodowych, na Westerplatte, Monte Cassino, w Katyniu i Smoleńsku. Uroczystego odsłonięcia pomnika dokonał Krzysztof Jaraczewski - wnuk Józefa Piłsudskiego.
Wieczorne uroczystości związane z obchodami przeniosły się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, gdzie odbyła się projekcja filmu "Żołnierska nuta", autorstwa Doroty Kosierkiewicz. Dokument opowiada o powstaniu najsłynniejszej pieśni legionowej "My, Pierwsza Brygada". Po prezentacji filmu goście uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Jerzym Osieckim, połączonym z promocją jego książki pod tytułem "Kieleckim gościńcem strzelców Józefa Piłsudskiego". Książka Z jednej strony zawiera wiele faktów, dat i opis realiów historycznych, z drugiej – oddaje charakterystyczną atmosferę epoki poprzez bogactwo cytowanych w niej relacji i innych źródeł, a także niepowtarzalny styl narracji.
Z okazji setnej rocznicy czynu legionowego w Wojewódzkim Domu Kultury otwarta została wystawa "Mundur na nim szary". Na wystawie zostały przedstawione dokumenty i przedmioty związane z życiem Józefa Piłsudskiego i losami jego żołnierzy. Znajdą się na niej malarskie i graficzne portrety marszałka, rzeźby, listy, zdjęcia i stare pocztówki, broń i bibeloty z okresu międzywojennego. Otwarcie wystawy uświetnił recital Macieja Jóźwika "O Tobie, Polsko".
Uroczystości zakończył spektakl "Strzelcy Morowcy Wielcy" w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego LS, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury, oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.