Na stronie PIK zgromadziliśmy ponad 1000 materiałów filmowych oraz blisko 20 000 fotografii z różnych zakątków naszego regionu, które w dużej części otrzymaliśmy od internautów. Na naszej stronie znajduje się 350 biogramów ludzi związanych z kulturą i regionem świętokrzyskim. Internauci mogą wziąć udział w kursach i szkoleniach. W ciągu sześciu lat działalności Portal Informacji kulturalnej nawiązał współpracę z ponad 100 placówkami i instytucjami kultury z terenu Kielc i województwa świętokrzyskiego. Wyróżnikiem PIK jest telewizja internetowa i możliwość bezpośrednich transmisji audycji, wywiadów, relacji z imprez, koncertów i festiwali oraz innych wydarzeń kulturalnych. Na naszych stronach zamieszczamy relacje z imprez kulturalnych, reportaże, wywiady, dzięki czemu przyczyniamy się do promocji miasta i regionu. PIK posiada nowoczesne studio telewizyjne, w którym gościliśmy między innymi: Annę Dymną, Rafała Olbińskiego, Aloszę Awdiejewa, Czesława Mozela, Wojciecha Cejrowskiego, Michała Bajora. Wywiadów udzielili nam również: Jan Machulski, Grażyna Brodzińska, Katarzyna Groniec, Bogusław Kaczyński, Wiesław Myśliwski i Grzegorz Turnau.
Portal Informacji Kulturalnej w 2009 roku został nagrodzony Świętokrzyską Nagrodą Kultury przyznawaną przez marszałka województwa świętokrzyskiego, był również nominowany do nagrody Dobroczyńca Kultury Polskiej w kategorii Opiekun Medialny, przyznawanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W 2013 roku Portal Informacji Kulturalnej połączony został z radiem FRI, tworząc Platformę Informacji Kulturalnej.
W październiku 2013 roku Platforma Informacji Kulturalnej została zaproszona do udziału w Międzynarodowych Targach Innowacji i Nowych Technologii – jako przykład wprowadzania nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań w kulturze.