Grupy będą prezentowały swoje możliwości współpracy z organizatorami wydarzeń kulturalnych, gminami, agencjami producenckich. Pozostałą powierzchnię w hali zajmą firmy oferujące produkty i usługi dla rekonstruktorów, takie jak: szycie mundurów i strojów historycznych czy renowację i wypożyczanie eksponatów. Odbędzie się także kiermasz militariów i książek historycznych. Targi Kielce będą po raz pierwszy gościły kilkanaście instytucji kulturalno-oświatowych, z ich ekspozycjami, prelekcjami i prezentacjami. Są wśród nich Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Oręża Polskiego z Kołobrzegu, Muzeum Marynarki Wojennej z Gdyni, Muzeum Wojsk Lądowych z Bydgoszczy, Muzeum Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej i wiele innych. Nie zabraknie atrakcji dla młodych zwiedzających, którzy będą mogli wziąć udział w lekcjach muzealnych czy w turnieju planszowych gier historycznych, organizowanym przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Interesująco zapowiada się także wystawa modelarstwa militarnego przygotowana przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.
Ważnym punktem programu będzie konferencja "Historia ożywiona – historyczne, prawne i techniczne aspekty rekonstrukcji historycznej", która może być interesująca, nie tylko dla rekonstruktorów, ale też dla innych miłośników historii i militariów.
30 marca o godz. 12.00 odbędzie się apel, nawiązujący do odprawy żołnierzy 4. Pułku Piechoty Legionów z Kielc, którzy stanowili blisko 70 procent ostatniej, przedwojennej załogi posterunku na Westerplatte. Gośćmi apelu i towarzyszącej mu inscenizacji będą m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Wojskowej Stanicy Tranzytowej na Westerplatte - Muzeum Westerplatte.
Wiecej informacji na stronie www.rekonstrukcja-historyczna.targikielce.pl.
Źródło: Targi Kielce