Prof. Władysław Szczepański
Urodził się we Lwowie. Studia artystyczne na Wydziale Grafiki w Wyższej Szkole Poligraficznej we Lwowie. Od 1988 r. mieszka w Kielcach. Obecnie jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uprawia twórczość w zakresie rysunku i malarstwa, a także grafiki. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Historyków Sztuki oraz członkiem założycielem Świętokrzyskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Kielcach. Prezentował swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Muzeum Literatury w Warszawie, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Musee du Petit Format – Viroinval, Belgia; Florean Museum – Baia Mare, Rumunia; XII Związku Gmin Górskich – Monti Ernici, Włochy; Osten World Gallery Of Drawings – Skopje, Macedonia.
Twórczość artysty znalazła uznanie publiczności i spotkała się z przychylnymi opiniami specjalistów i znanych krytyków w Polsce. O jego dokonaniach pisali m.in.: Jan J. Aleksiun, Łukasz Heyman, Irena Huml, Magdalena Hniedziewicz, Łukasz Kossowski, Jerzy Madeyski, Ryszard Otręba, Sonia Pietrowskaja, Stanisław Rodziński, Andrzej Trybunalski i Wiesława Wierzchowska.
Prof. Krzysztof Olszewski
Krzysztof Olszewski, urodzony w 1956 roku w Warszawie. W latach 1975 - 1980 studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1983 - 1986 studia na Wydziale Architektury Wnętrz, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1988 roku pracuje w rodzimej uczelni. W latach 2009 - 2011 prodziekan na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii. W 2011 roku otrzymał tytuł profesora zwyczajnego. Od 2009 roku prowadzi Pracownię Komunikacji Intermedialnej na Wydziale Sztuki Mediów w Warszawie. Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem, fotografią, i architekturą wnętrz. Brał udział w licznych wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą.
Zapraszamy w piątek, 31 stycznia, o godz. 18.00.
Źródło:
BWA Ostrowiec